Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

PLUS I RATOWNICY ZACHĘCAJĄ DO BEZPIECZNEGO I AKTYWNEGO WYPOCZYNKUDrukuj

Plus
Już jutro rusza doroczna impreza "Dzień Dziecka z Sopockim WOPR i siecią Plus", inaugurująca letni sezon wypoczynkowy nad Morzem Bałtyckim. Uczestnicy dowiedzą się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, jak udzielić pierwszej pomocy, jak najszybciej wezwać ratunek w razie potrzeby. Prócz tego – mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Do miejscowości wypoczynkowych każdego lata ściągają tysiące turystów szukających odpoczynku i urlopowych atrakcji. Lato to dla nich czas wypoczynku oraz zabawy, ale niestety, dla służb ratowniczych, lato to najbardziej pracowity czas w ciągu całego roku. Setki interwencji i akcji ratunkowych, których w wielu przypadkach można by uniknąć, gdyby nie brak wyobraźni i zdrowego rozsądku wypoczywających. Plus wraz z służbami ratowniczymi zachęcają, by obowiązkową pozycją podczas tegorocznych wakacji było BEZPIECZEŃSTWO.

Od godziny 11:00 w sobotę 30 maja na plaży i terenie przy siedzibie Sopockiego WOPR czekają na wszystkich chętnych atrakcje oraz eksperci ratownictwa wodnego i górskiego, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, jak w aktywny i radosny, ale zarazem bezpieczny sposób, spędzić wakacje. "Dzień Dziecka z Sopockim WOPR" to coroczna impreza, której celem jest nauka przez zabawę, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Współorganizatorami tegorocznej edycji są Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja Sport na Zdrowie i Sopocki Klub Żeglarski, a patronat nad nią objął Prezydent Miasta Sopotu.

Wśród atrakcji, które dla dzieci są całkowicie bezpłatne, przewidziane są między innymi przejazdy quadami oraz motorówkami ratowniczymi, ścianka wspinaczkowa, liczne konkursy i zabawy dla dzieci. Tradycyjnym punktem imprezy będą oczywiście pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników Sopockiego WOPR oraz prezentacja sprzętu ratowniczego wykorzystywanego w górach i nad morzem. Będzie też możliwość zwiedzenia siedziby Sopockiego WOPR i wejście na wieżę widokową. Chętni będą mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, wziąć udział w warsztatach dietetycznych "Slim Factory" oraz przejść się po "miasteczku żeglarskim".

Sobotnia impreza to gwarancja udanej zabawy, ale przede wszystkim okazja do promocji bezpiecznego zachowania nad wodą oraz w górach. Na miejscu do dyspozycji wszystkich uczestników cały czas będą ratownicy WOPR i GOPR, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz podpowiedzą, jak sprawić by zaplanowany wypoczynek dostarczył emocji, ale był też maksymalnie bezpieczny.

Plus we współpracy z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i WOPR uruchomił portal www.601100100.pl. To adresowany do wszystkich wypoczywających nad wodą serwis internetowy, w którym można znaleźć wszystko, co związane jest z bezpieczeństwem.
#1 | Prokop dnia 07.06.15 12:34
Plus już od wielu lat we współpracy z różnymi służbami ratowniczymi czuwa nad naszym bezpieczeństwem czy to nad morzem, czy w górach. Także poprzez pomocne aplikacje.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający