Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

RUSZA AKCJA "LATO POLSAT NEWS"Drukuj

Polsat News (HD)
Już od pierwszego wakacyjnego weekendu startuje "Lato Polsat News", w którym operator sieci Plus wspólnie z Telewizją Polsat i Polsat News i we współpracy ze służbami ratowniczymi zachęcają, by w trakcie letniego wypoczynku motywem przewodnim było bezpieczeństwo.


W trakcie dwóch miesięcy dziennikarze programu "Nowy Dzień" w Polsat News odwiedzą atrakcyjne turystycznie zakątki Polski i powiedzą, gdzie warto pojechać, by uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach. Będą więc pokazy ratownictwa, przy okazji których widzowie będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy służb ratowniczych. Dowiedzą się również jak bezpiecznie wypoczywać i jakich błędów nie popełniać podczas wakacji nad wodą i w górach.

Począwszy od 27 czerwca, w każdy wakacyjny weekend odbędą się widowiskowe imprezy sportowe i ratownicze, a widzowie Telewizji Polsat i Polsat News będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy ratowników oraz dowiedzą się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, jak udzielić pierwszej pomocy, czy też jak najszybciej i najskuteczniej wezwać ratunek w razie potrzeby. Plus, który od niemal szesnastu lat współpracuje ze służbami ratowniczymi WOPR, MOPR, GOPR i TOPR przypomina też o specjalnych numerach ratunkowych: 601100100 nad wodą i 601100300 w górach, które w razie nieszczęśliwego wypadku mogą uratować nasze życie.

Narzędziem wspierającym bezpieczeństwo nad wodą oraz w górach jest również aplikacja "RATUNEK". Działa ona w polskich górach i jest wykorzystywana w pracy ratowników GOPR i TOPR, a przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym została rozbudowana o połączenia z wodnymi służbami ratowniczymi WOPR i MOPR. W razie wypadku lub zagrożenia aplikacja pozwala zlokalizować miejsce, z którego pochodzi zgłoszenie z dokładnością do trzech metrów. Dzięki temu rozwiązaniu służby ratownicze będą mogły jeszcze szybciej i skuteczniej dotrzeć do poszkodowanych. Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Wystarczy, że osoba poszkodowana w sytuacji zagrożenia uruchomi ją na smartfonie, a następnie wykona polecenie, które pojawi się pod przyciskiem ratunkowym – trzy razy dotknie wirtualnego przycisku wezwania pomocy. Zostanie wówczas nawiązane połączenie z centrum dyspozytorskim WOPR/MOPR lub GOPR/TOPR, gdyż numery ratunkowe zostały zintegrowane w aplikacji, a w trakcie rozmowy telefonicznej aplikacja wysyła SMS z lokalizacją osoby poszkodowanej. Aplikacja działa na systemach Android (od wersji 4.0).

W ostatnim czasie w ramach współpracy z ratownikami uruchomione zostały również dwa portale internetowe, na których można znaleźć wszystko, co związane jest z bezpiecznym wypoczynkiem w górach i nad wodą. Nazwy obu portali zawierają wspomniane numery ratunkowe i są to odpowiednio www.601100100.plpoświęcony bezpieczeństwu nad wodą i www.601100300.pldedykowany wypoczynkowi w górach.

Beata Cholewińska, Joanna Górska, Mariusz Abramowicz i Krzysztof Ibisz w towarzystwie dziennikarzy pogodowych (Marek Horczyczak, Paulina Sykut - Jeżyna, Małgosia Tomaszewska - Słomina i Milena Rostkowska – Galant) i przy wsparciu reporterów terenowych wyruszą kolejno do:
* 27-28 czerwca - Stare Sady – Regaty Aktorów;
* 4-5 lipca - Mikołajki – 72. Samochodowy Rajd Polski;
* 11-12 lipca - Sopot – zawody ratowników wodnych i górskich;
* 18-19 lipca - Międzyzdroje – Mistrzostwa Polski IRB (wyścigi pontonowych łodzi ratunkowych, które polegają na symulacji prawdziwych akcji ratowniczych;
* 25-26 lipca - Świnoujście – Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim;
* 1-2 sierpnia - Kołobrzeg – Przystanek Samsung i aktywności wodne, takie jak pływanie czy kite surfing;
* 8-9 sierpnia - Władysławowo (Półwysep Helski) – SUPer Race – zawody na deskach SUP i Kitesurfing, Windsurfing, SUP;
* 15 sierpnia - Zegrze - Akcje ratunkowe z użyciem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego;
* 16 sierpnia - Nieporęt – pokazy ratownicze, nauka pierwszej pomocy;
* 22 sierpnia - Gdynia – BCT Marathon, czyli ekstremalne zawody w pływaniu na wodach otwartych;
* 23 sierpnia - Gdańsk Brzeźno - pierwsza pomoc przedmedyczna oraz wykorzystaniu psów w ratownictwie wodnym;
* 29–30 sierpnia - Ustka – Weekend z życia ratownika, podsumowanie sezonu wakacyjnego.

Dodatkowo, podczas wszystkich weekendów odbywać się będą mecze i treningi siatkówki plażowej prowadzone przez profesjonalne zawodniczki siatkówki plażowej. Kolejny już rok operator sieci Plus będzie rozdawał dzieciom specjalne opaski na rękę z numerem ratunkowym 601100100 oraz miejscem na wpisanie przez rodziców lub opiekunów swojego numeru telefonu. Plus zapewnia również Wi-Fi, dzięki którym każdy będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnego Internetu. Partnerem imprez jest firma LG.

Weekendowe wydanie programu "Nowy dzień" jest emitowane od 6:00 do 10:00 na antenie Polsat News oraz w Polsacie od 6:00 do 7:45. Łączenia telewizyjne realizowane będą z wykorzystaniem mobilnego Internetu LTE dostarczonego przez sieć Plus.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający