Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

450 MB/S PRĘDKOŚCI POBIERANIA DANYCH W LTE-ADVENCEDDrukuj

Plus
Firmy Polkomtel i Ericsson wspólnie przeprowadziły test agregacji trzech pasm częstotliwości w standardzie LTE-Advanced i uzyskały aż 450 Mb/s prędkości pobierania danych. Było to możliwe dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu trzech częstotliwości nośnych 20 MHz w pasmach 800 MHz, 1800 MHz i 2600 MHz.

"Testy zakończyliśmy z sukcesem i osiągnęliśmy prędkość 450 Mb/s. To kolejny świetny przykład możliwości, jakie daje agregacja kilku bloków różnych częstotliwości" – mówi Jacek Felczykowski, Dyrektor Zarządzający ds. Techniki w Plusie. "Są to kolejne już udane testy agregacji pasm przeprowadzone przez Polkomtel, co potwierdza naszą pozycję lidera na rynku Internetu mobilnego".

Technologia LTE-Advanced Carrier Aggregation umożliwia nie tylko wzrost maksymalnych prędkości pobierania danych, ale zwiększa również pojemności sieci LTE, co zapewni dostęp do usług szerokopasmowych większej grupie użytkowników. Wykonane testy potwierdziły, że LTE-Advanced z Carrier Aggregation może być realną alternatywą dla łączy stałych.

"Pomyślnie przeprowadzone testy transmisji 450 Mb/s pokazują możliwości oferowane już dziś przez sieci mobilne. W wydanym przed miesiącem Mobility Report Ericsson przewiduje, że do 2020 roku w Europie Centralnej nastąpi aż 11-krotny wzrost przepływu danych. Technologia Carrier Aggregation doskonale wpisuje się w tę prognozę rynkową" - powiedział Mikołaj Skipietrow, odpowiedzialny w firmie Ericsson za kontakty z firmą Polkomtel.

Do testów wykorzystano najnowsze oprogramowanie firmy Ericsson pozwalające na agregację bloków częstotliwości do 60 MHz.
#1 | Baldur dnia 30.07.15 15:08
Te testy wskazują, że w LTE drzemie olbrzymi potencjał i znowu jako pierwszy operator dokonał tego Plus.
#2 | Prokop dnia 10.08.15 12:11
Wynik robi wrażenie niewątpliwie. Ale najistotniejsze jest w tym to, że Plus nie spoczywa na laurach, tylko wciąż chce się rozwijać, a tej branży to bardzo istotne.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający