Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

GALA BOKSERSKA Z UDZIAŁEM SZPILKI, GŁOWACKIEGO I SULĘCKIEGO W PSDrukuj

Polsat Sport (HD)
Artur Szpilka, Krzysztof Głowacki i Maciej Sulęcki już 14 sierpnia wyjdą na ring w amerykańskim Newark, aby walczyć na gali Premier Boxing Champions. Zmagania Polaków za Oceanem pokaże Polsat Sport.

Najważniejszy dzień i najważniejsza walka w karierze Krzysztofa Głowackiego coraz bliżej. Już 14 sierpnia w hali Prudential Center w Newark - doskonale znanej polskim kibicom za sprawą występów Tomasza Adamka - "Główka" zmierzy się z mistrzem świata wagi junior ciężkiej federacji WBO Marco Huckiem. Żelaznym faworytem jest pochodzący z Bośni reprezentant Niemiec, ale niepokonany w 24 pojedynkach Głowacki potrafi zaskoczyć. Dlatego też zapewnia, że zostanie trzecim - po Adamku i Krzysztofie Włodarczyku - polskim mistrzem świata wagi cruiser.

W Newark pokażą sie także inni Polacy - gorąco powinno być na walce Artura Szpilki, który po pierwszych dwóch błyskawicznych zwycięstwach w barwach grupy Ala Haymona walczyć będzie z Yasmany Consuegrą. Urodzony na Kubie El Tiburon, czyli "rekin" - ma na koncie 17 wygranych i tylko jedną porażkę. Na pewno więc postawi Szpilce znacznie trudniejsze warunki niż Ty Cobb czy Manuel Quezada, którzy w sumie wytrzymali ze Szpila w ringu pięć rund.

Drugi występ na amerykańskiej ziemi zaliczy nasz najlpeszy pięściarz wagi średniej - Maciej Sulęcki. Striczu w debiucie znokautował Darryla Cunninghama, teraz też pewnie spróbuje zapolować. Ma mu w tym pomóc trener Chico Rivas, który wcześniej prowadził również Kamila Łaszczyka - kolejnego Polaka na gali w Newark. Notowany na szóstej pozycji rankingu WBO w wadze piórkowej "Szczurek" walczyć będzie z Oscaurisem Friasem. Pięściarz z Dominikany ma imponujący bilans - 16 wygranych i żadnej porażki.

W New Jersey dojdzie tez do niezwykle ciekawego - amerykańskiego starcia w wadze ciężkiej. Steve Cunningham, były mistrz świata wagi junior ciężkiej, spotka się z byłym czempionem wagi półciężkiej i junior ciężkiej - Antonio Tarverem. USS po przegranej z Wiaczesławem Głazkowem bardzo liczy na udany powrót. Co pokaże 46-letni Tarver? W ostatnim pojedynku - w grudniu 2014 roku znokautował Jonathona Banksa, więc formę wciąż ma.

Transmisja gali 14 sierpnia w Polsacie Sport.


Informuje: Polsatsport.pl
#1 | Prokop dnia 10.08.15 11:36
Sporo polskości na tej amerykańskiej gali. Znane nazwiska na pewno przyciągną, a i młodzi maja szansę się pokazać. Kolejny punkt dla Polsatu Sport na konto najlepiej stacji sportowej.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający