Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

KULISY WIĘZIENNEGO ŻYCIA W NOWYM DOKUMENCIE POLSATUDrukuj

Polsat (HD)
Jesteśmy coraz bliżej poznania ostatecznego kształtu jesiennej ramówki Telewizji Polsat. Już wiadomo, że wśród nowości znajdą się: prawniczy paradokument - "Poznaj swoje prawa", serial "Skazane" oraz być może widowisko z udziałem dzieci "SuperDzieciak". Możliwe, że jeszcze tej jesieni Polsat zaprezentuje serię dokumentalną "Rinke za kratami".

W nowym cyklu Rinke Rooyens, reżyser telewizyjny wyruszy do Zakładu Karnego w Krzywańcu koło Zielonej Góry. Przez cztery tygodnie Rinke wnikał w więzienny świat i każdego dnia odkrywał nowe fakty oraz spotykał ludzi, z którymi w innych okolicznościach nie miałby okazji zamienić nawet słowa. Dowiedział się, co sprawiło, że trafili do więzienia i jak widzą swoją przyszłość po odbyciu kary. Wysłuchał przemyśleń osadzonych, czego żałują, co chcieliby naprawić. Razem z Rinke, widzowie będą śledzić pracę funkcjonariuszy - dyrektora, wychowawców, ochrony oraz towarzyszyć osadzonym – matkom z dziećmi, recydywistom, pierwszy raz skazanym i tym, którzy opuszczają zakład karny. Życie i losy osadzonych będą mieszać się i przeplatać z życiem funkcjonariuszy, dając wierny i kompletny obraz tego szczególnego miejsca, jakim jest więzienie.

Poznamy drogę, jaką przechodzą osadzeni - od momentu przyjęcia do osadzenia w celi oraz warunki odbywania kary na poszczególnych oddziałach. Poznamy codzienne życie - dozwolone przedmioty, możliwości wykonywania telefonów, cenzura korespondencji, widywanie się z bliskimi. Dowiemy się jakie są różnice w odbywaniu kary mężczyzn i kobiet, szczególnie samotnych matek i kobiet w ciąży.
#1 | Prokop dnia 10.08.15 10:56
Dokument w Polsacie. Hmm nigdy jakoś ta stacja nie słynęła z tej formy. Zobaczymy, jaki będzie efekt. Niemniej myślę, że dobrze się to komponuje w 'Skazane', bo tematyka podobna i ciekawa.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający