Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

2 NOWE BAJKI OD WRZEŚNIA W POLSAT JIMJAM (foto)Drukuj

Polsat JimJam
"Gryzmołki Gryzmołka" i "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham" - to dwa nowe seriale animowane, które pojawią się w ramówce kanału Polsat JimJam. Obie bajki najmłodsi widzowie oraz ich opiekunowie będą mogli śledzić, począwszy od 1 września.

"Gryzmołki Gryzmołka"
Emisja: od poniedziałku do piątku o 8:40, 14:05 i 20:05


Trudno wyobrazić sobie lepszego nauczyciela rysowania niż Gryzmołek. Ten uroczy pulchny stworek jest zawsze uśmiechnięty, potrafi wszystko prosto wytłumaczyć, a przy tym sprawić, że nauka staje się zabawą. Razem ze swoim małym pomocnikiem, Szkickiem, zabierają dzieci w świat zgadywanek i skojarzeń udowadniając, że nie ma takiej rzeczy, której nie dałoby się do czegoś porównać i przenieść na papier. Nie wiesz jak narysować Pingwina? Tak ci się tylko wydaje! Przecież jego ciało wygląda jak jajko, brzuszek to po prostu kółko, a głowa to fasolka.

Jakie stworzenie potrafi latać cicho i spokojnie jak ptak, ale nie ma piórek? Jak narysować prawdziwy statek kosmiczny? Które zwierzątko woli deszcz od ładnej pogody? Na te i całą masę innych pytań możemy poszukać odpowiedzi dołączając do ulubionej zabawy Gryzmołka i Szkicka – Gryzmozgadywanki.

By wziąć w niej udział wystarczy kartka papieru, ołówek, kredki i głowa otwarta na najbardziej kreatywne skojarzenia. Zasady są jeszcze prostsze! Gryzmołek zaczyna rysować jakieś zwierzątko lub rzecz, a zadaniem Szkicka i dzieci przed telewizorami jest zgadywanie na poszczególnych etapach powstawania rysunku, co to jest. Najpierw pojawia się pewien kształt, a potem kolejne elementy układanki. Najlepszy w zgadywanki jest oczywiście Szkicek, którego wyobraźnia sięga nawet najdalszych i najbardziej nieprawdopodobnych skojarzeń. Kto by pomyślał, że zamek na początku może wyglądać jak lornetka, pingwin jak rakieta do chodzenia po śniegu, a ślimak jak czapka bejsbolówka? Gdy obrazek jest już gotowy, na pomoc zostają wezwane kredki, które kończą dzieło dobierając właściwe kolory. Pretekstem do zabawy w Gryzmozgadywankę może być wszystko – pogoda za oknem, marzenie o byciu królem lub egzotyczne podróże. Każdy z odcinków ma jeden motyw przewodni, podążając za nim uwalniamy wodze fantazji i porównujemy narysowane elementy do przedmiotów i postaci, które podpowiada nam wyobraźnia.

Każdy rysunek Gryzmołka składa się z prostych kształtów, które zna każde dziecko i z łatwością będzie mogło je przerysować. Zabawa może zacząć się zwykłym prostokątem lub kółkiem, a od powstania prawdziwego arcydzieła będzie dzielić nas zaledwie kilka kroków. Rysunek będzie można dopracować na zakończenie odcinka, kiedy to Gryzmołek i Szkicek powtórzą wszystko krok po kroku.

"Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham"
Emisja: poniedziałek - piątek o 09:00, 13:40, 16:45 i 19:15


Nie od dziś wiadomo, że osobom, na których bardzo nam zależy, warto mówić o tym każdego dnia. Tak właśnie postępują Mały Brązowy Zajączek i jego tata, Duży Brązowy Zając. Nie wstydzą się rozmawiać o uczuciach, uwielbiają spędzać ze sobą czas i nawzajem się sobą opiekują. Mały zajączek mieszka z tatą w dolinie, gdzie każdego dnia uczy się wielu nowych rzeczy i odkrywa, jak dużo pięknych istot i roślinek go otacza. Towarzyszami ich przygód są m.in. Mała Polna Myszka, Niebieski Ptaszek, Mała Biała Sowa i Mały Czerwony Lisek.


"Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham"

Tłem dla ich perypetii są zmieniające się pory roku, które skłaniają zajączka do zadawania wielu pytań i nazywania nieznanych mu dotąd okoliczności przyrody. Gdy mieszka się w tak wspaniałej dolinie, pytań jest naprawdę dużo, a każda pora roku jest na swój sposób piękna i interesująca. Wiosną zajączek uczy się nazywać sezonowe kwiatki oraz dowiaduje się, że jeśli chce się kilka zerwać, trzeba to robić z rozwagą, ponieważ należą one do wszystkich mieszkańców. Będzie on również świadkiem niezwykłego momentu, jakim są narodziny dzieci Niebieskiego Ptaszka. Latem wspólnie z myszką wyruszy na poszukiwanie niebieskich rzeczy. Okaże się jednak, że łąka pełna jest innych, równie ślicznych kolorów, co będzie świetnym pretekstem do ich poznawania. W jeden z upalnych dni zajączek razem z przyjaciółmi zastanowi się, jakie właściwości ma ich futerko, które zmienia się w zależności od pory roku. Jesień zaskoczy natomiast mieszkańców doliny pewnego poranka, gdy obudzą się w zaspie liści opadłych z drzew. Z początku jesienne liście nie wzbudzą sympatii małego bohatera, mała myszka przekona go jednak, że można się z ich pomocą świetnie bawić. Pierwszej zimnej nocy zwiastującej nadejście kolejnej pory roku – zimy, wszystkie zwierzątka będą śpieszyć się, by zdążyć na noc ukryć się w ciepłych kryjówkach. Gdy wstaną, cała dolina będzie pokryta białą i błyszczącą warstwą, która dostarczy im wiele radości.

"Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham" to wzruszający serial animowany dla całej rodziny, będący adaptacją bestsellerowej książeczki dla dzieci autorstwa Sama McBratney’a. Przygody Małego Brązowego Zajączka pokazują dzieciom siłę miłości i przyjaźni oraz przekazują wiele prawd o świecie natury.


Foto: Polsat JimJam
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający