Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PUCHAR POLSKI PRZEZ KOLEJNE 2 SEZONY W TELEWIZJI POLSATDrukuj

Polsat Sport (HD)
Polski Związek Piłki Nożnej i Telewizja Polsat podały informację o przedłużeniu umowy na transmisje meczów w ramach rozgrywek Pucharu Polski na kolejne sezony 2016/2017 i 2017/2018.


Jest to kontynuacja porozumienia jakie PZPN zawarł z Polsatem na transmisje tych prestiżowych rozgrywek w sezonach 2014/2015 i obecnym 2015/2016.

W ramach umowy Polsat jest zobowiązany do pokazania minimum 23 meczów w każdej edycji Pucharu Polski, w tym minimum 5 w kanałach otwartych (mecze półfinałowe i finał). Dodatkowo umowa przewiduje transmisje meczu o Superpuchar Polski do sezonu 2017/2018 na antenie otwartego, ogólnopolskiego kanału wchodzącego w skład Grupy Polsat.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Polsatem, który znacząco przyczynił się do promocji tych rozgrywek" – powiedział sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki. "Wysoka jakość transmisji telewizyjnych, wielki zasięg tych relacji, spójny koncept marketingowy i odpowiednia promocja sprawiły, że ranga i marka Pucharu Polski należycie się rozwijają. Ukoronowaniem tego jest finał Pucharu, rozgrywany zawsze 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, który stał się unikatowym wydarzeniem na stałe wpisanym w piłkarski kalendarz. Sukces rozgrywek Pucharu Polski nie mógł się odbyć bez wzorowej współpracy z partnerem medialnym, którym jest Telewizja Polsat" – dodał Sawicki.

"Cieszę się, że Puchar Polski po latach, a nawet całych dekadach niedocenienia, a nawet swoistego upośledzenia tych rozgrywek przez polskie środowisko piłkarskie, szybko odzyskuje należne mu miejsce" – mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat i dyrektor Polsatu Sport. "Duża w tym zasługa obecnych władz Polskiego Związku Piki Nożnej dla których, rozgrywki Pucharu Polski to przysłowiowe oczko w głowie. Podobnie jest w przypadku Polsatu. Ostatni sezon pokazał, że przy pełnym zrozumieniu celu jaki chcemy osiągnąć, w ciągu kilku sezonów Puchar Polski może mieć w piłkarskim kalendarzu taką pozycję jak podobne rozgrywki w Anglii, Hiszpanii czy Niemczech. Do tych wzorów chcemy razem z PZPN równać i wierzę, że w perspektywie dwóch-trzech sezonów to nam się wspólnie uda" – zakończył Kmita.


Informuje: Polsatsport.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający