Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CYFROWY POLSAT I ADB NAWIĄZUJĄ WSPÓŁPRACĘDrukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat i ADB nawiązały współpracę w celu wspólnego rozwoju rozwiązań i nowoczesnych usług telewizyjnych. Firmy, wykorzystując swoje dotychczasowe technologie i wiedzę inżynierską, planują dostarczać nowe, atrakcyjne i konkurencyjne usługi telewizyjne oparte o nowo uruchomioną przez ADB platformę ConnectedOS znajdującą w chmurze i dekodery produkowane przez Cyfrowy Polsat.

Cyfrowy Polsat wdroży do produkowanych przez siebie dekoderów oprogramowanie firmy ADB oparte o rozwiązania telewizji zintegrowanej i spersonalizowanej, zwiększając doznania telewizyjne swoich abonentów i udostępniając zupełnie nowy sposób nawigacji i interakcji. Jednocześnie będzie dostawcą dekoderów dla ADB, które będzie je wykorzystywać przy tworzeniu kompleksowych produktów do personalizowanej telewizji dla swoich klientów biznesowych.

"Naszym celem jest dostarczanie widzom atrakcyjnych, wysokiej jakości usług, dlatego nieustannie szukamy rozwiązań, które rozszerzą i wzbogacą naszą ofertę dla konsumentów, realizując jednocześnie nasze cele biznesowe" – mówi Dariusz Działkowski, Członek Zarządu ds. Technicznych, Cyfrowy Polsat S.A. "ADB jest uznaną globalną firmą z ogromną wiedzą lokalną. Partnerstwo z ADB będzie wspierało nasze działania mające na celu zapewnianie naszym abonentom coraz to bardziej zaawansowanych usług telewizyjnych, odpowiadających na ich rosnące potrzeby związane z dostępnością telewizji w dowolnym miejscu i czasie. Z drugiej strony Cyfrowy Polsat, ze swoją szeroką znajomością rynku płatnej telewizji, doskonałymi wynikami operacyjnymi i wieloletnim doświadczeniem w produkcji dekoderów, będzie doskonałym partnerem dla ADB, wspierającym rozwój kompleksowych rozwiązań tej firmy."

ConnectedOS jest hybrydową platformą opartą o usługi w chmurze i centralne oprogramowanie zainstalowane w urządzeniu, pozwalającą rozwijać, wdrażać i zarządzać urządzeniami podłączonymi do Internetu i aplikacjami Internetu Rzeczy (IoT). Poprzez połączenie rozwiązań i usług, ConnectedOS upraszcza integrację, przyspiesza rynkowe wdrożenie usług operatora i zmniejsza koszty dostarczania interaktywnych usług telewizyjnych dla abonentów. Nowa platforma firmy ADB zostanie po raz pierwszy zaprezentowana podczas wystawy IBC 2015, która odbędzie się w Amsterdamie od 11 do 15 września br.

Rozwiązanie spersonalizowanej telewizji ADB to innowacyjna i bogata w funkcje kompleksowa oferta, która pozwala operatorom i dostawcom płatnej telewizji sprostać wyzwaniom zmieniającego się rynku mediów i zachowań konsumentów poprzez dostarczanie materiałów wideo i innych treści dla platform płatnej telewizji, serwisów VOD i internetowych (OTT). Sercem rozwiązania jest wielokrotnie nagradzane oprogramowanie ADB GraphyneTV, które wspiera dostarczanie treści dla telewizji linearnej, usług VOD na dekoderach z twardym dyskiem, serwisów wideo na życzenie i telewizji internetowych.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający