Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

UOKiK OTRZYMAŁ WNIOSEK WS. PRZEJĘCIA POLKOMTELADrukuj

Plus
Dziś do UOKiK wpłynął wniosek spółki Spartan Capital Holdings, której właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak o przejęcie kontroli nad Polkomtelem. W trakcie postępowania zostaną określone rynki, na które koncentracja wywiera wpływ oraz stan konkurencji na tych rynkach - napisała w komunikacie Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy urzędu.

Zgodnie z prawem, postępowanie antymonopolowe powinno zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy od wpłynięcia wniosku. Termin ten może jednak ulec wydłużeniu, jeśli zaistnieje konieczność uzyskania od przedsiębiorcy dodatkowych wyjaśnień - napisała Małgorzata Cieloch w komunikacie.

Konkurencyjni do Polkomtela operatorzy komórkowi będą próbowali przekonać urząd, że po transakcji Zygmunt Solorz-Żak skupi w swoich rękach prawie połowę dostępnych na rynku częstotliwości. Właściciel Cyfrowego Polsatu argumentuje z kolei, że kupno Polkomtela umożliwi mu stworzenie realnej alternatywy dla Telekomunikacji Polskiej, która ma 40-procentowy udział w rynku szerokopasmowego stacjonarnego internetu.

źródło: Puls biznesu
#1 | Prokop dnia 23.07.11 09:50
i tyle krzyku było, a wniosek już złożony, teraz Urząd... niech się spręża i ładnie wniosek przyjmie. Ja z tej sytuacji widzę same korzyści dla polskich klientów, szczególnie w związku z możliwością łączenia usług Plusa i CP. Kompletna nowoczesna oferta z wszystkim co potrzeba. Telewizja + internet + telefon Pokazuje język nic dodać nic ująć, tylko korzystać Szeroki uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający