Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CYFROWY POLSAT JEDNĄ Z NAJLEPIEJ ZARZĄDZANYCH FIRM W NASZYM REGIONIEDrukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat został już po raz drugi wyróżniony przez brytyjski magazyn finansowy "Euromoney" w rankingu "Best Managed Companies in Central & Eastern Europe 2015" ("Najlepiej zarządzane firmy w Europie Środkowo-Wschodniej 2015") opublikowanym we wrześniowym numerze.

Mając na uwadze siłę rynkową, rentowność, potencjał rozwoju oraz jakość zarządzania i przychodów, 447 analityków z wiodących banków i ekspertów rynku finansowego wskazało na potrzeby rankingu czołowe według nich firmy z Europy Środkowo-Wschodniej.

Cyfrowy Polsat został wybrany najlepiej zarządzaną firmą w sektorze telekomunikacji oraz zajął 8 miejsce w klasyfikacji generalnej regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

"To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, w szczególności, że przedstawiciele rynku finansowego oceniali między innymi strategie rozwoju spółek, konsekwencję firm w ich realizacji, transparentność działań i przejrzystość sprawozdań finansowych oraz dostępność najwyższej kadry zarządzającej, czyli aspekty, które także dla nas, jako spółki giełdowej, są bardzo istotne i stanowią stały element naszej polityki komunikacyjnej" – skomentował Tomasz Gillner-Gorywoda, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie S.A. oraz Dyrektor Generalny w Polkomtelu Sp. z o.o.

W II kwartale br. Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat odnotowała istotny wzrost liczby użytkowników programu smartDOM i usługi mobilnego dostępu do Internetu oraz bardzo dobre wyniki segmentu nadawania i produkcji telewizyjnej. Realizacja powyższych celów operacyjnych przyniosła efekt w postaci solidnych wyników finansowych – 2,47 mld zł przychodów, 977 mln zł EBITDA, 39,6% marży EBITDA i 1,491 mld zł wolnych przepływów pieniężnych.
#1 | Prokop dnia 14.09.15 14:53
To konkurencji zrzedła mina zapewne. Takie wyróżnienie robi wrażenie. Dla samej firmy jak i dla klientów - są w dobrych rękach. Firma konsekwentnie idzie swoja zaplanowaną drogą, głównie pod hasłem rozwoju i ulepszeń, toteż specjaliści zauważyli i nagrodzili.
#2 | Baldur dnia 18.09.15 19:36
Kolejna nagroda dla polsatu. Stworzona przez niego grupa multimedialna znakomicie radzi sobie na naszym rynku. Zachodnie media to doceniają i widzą w CP firmę o dużym potencjale, a to bezpośrednie przełożenie na inwestorów.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający