Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLKOMTEL I P4 Z APELEM DO ORGANÓW PAŃSTWA WS. AUKCJI LTEDrukuj

Plus
Polkomtel, operator Plusa oraz P4, operator sieci Play, wystosowały apel do organów Państwa o złożenie do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie legalności rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie aukcji LTE.

Poniższy apel skierowany został, m.in. do Prezydenta, Marszałków Sejmu i Senatu, Premiera, Prezesa NIK oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.


Polkomtel, operator Plusa oraz P4, operator sieci Play, wystosowały apel do organów Państwa o złożenie do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie legalności rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie aukcji LTE.

"Andrzej Halicki, Minister Administracji i Cyfryzacji, łamiąc wszelkie zasady przyzwoitej legislacji, zamierza zmienić swoim rozporządzeniem zasady toczącej się aukcji LTE.

Minister Administracji i Cyfryzacji nie stawił się w dniu wczorajszym na spotkaniu z branżą telekomunikacyjną, a jedynie za pośrednictwem jednego z urzędników przekazał, że nie uwzględni przedstawianych mu argumentów formalnoprawnych. Oznacza to, że zdecydował się na podjęcie działań prowadzących do złamania prawa poprzez wydanie rozporządzenia sprzecznego z Konstytucją RP.

W związku z powyższym, P4 oraz Polkomtel - dwie firmy telekomunikacyjne, działające wyłącznie na polskim rynku (w przeciwieństwie do dwóch pozostałych paneuropejskich koncernów telekomunikacyjnych – francuskiego i niemieckiego), zdecydowały się na bezprecedensowy apel do wszystkich organów Państwa, upoważnionych na podstawie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej do zaskarżania aktów normatywnych do Trybunału Konstytucyjnego, o złożenie wniosku o zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny legalności rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji zmieniającego rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 19 lipca 2013 r. w sprawie przetargu, aukcji oraz konkursu na rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych.

Uważamy, że decyzje w sprawach kluczowych dla Państwa polskiego i dotyczących polskich aktywów narodowych, jakimi są częstotliwości telekomunikacyjne, nie powinny być podejmowane w atmosferze niepewności i chaosu prawnego, a przede wszystkim nie powinny być podporządkowane kalendarzowi wyborczemu. Powinny one służyć interesowi publicznemu poprzez respektowanie zasad państwa prawa.

Jesteśmy przekonani, że Państwo Polskie jest w stanie i ma możliwości przygotowania rozwiązań legislacyjnych z jednej strony skutecznych, a z drugiej zgodnych z prawem i nie powinno uciekać się do sztuczek, będących rozwiązaniami niezgodnymi z podstawowymi zasadami państwa prawa, tylko po to, aby na chwilę „zamieść pod dywan” problem błędnie przygotowanej aukcji.

Polkomtel Sp. z o.o."


"Nawiązując do poniższej korespondencji pragniemy jeszcze dodatkowo zwrócić uwagę, że projekt nowego rozporządzenia MAiC nosi wczorajszą datą, co czyni farsą wczorajsze spotkanie u ministra i okazanie całkowitego lekceważenia branży i operatorom."

Prezentujemy również:
* Apel operatorów telekomunikacyjnych do organów Państwa
* Opinia_prawna_dr_hab._Ryszard_Piotrowski
* Opinia_prawna_prof._Marek_Chmaj
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający