Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLKOMTEL PODTRZYMUJE STANOWISKO WS. ROZPORZĄDZENIA MIN. HALICKIEGODrukuj

Plus
Polkomtel podtrzymuje apel do wszystkich organów Państwa o złożenie do Trybunału Konstytucyjnego wniosku w sprawie niezgodnego z prawem i konstytucją rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji Andrzeja Halickiego.

"Minister Andrzej Halicki podpisał rozporządzenie dotyczące bezprawnego zakończenia aukcji. Oznacza to, że minister polskiego rządu zlekceważył głos i opinie rynku, którego dotyczą wprowadzanie przepisy. Jest to sytuacja bezprecedensowa, w której minister narzuca regulacje całkowicie nie licząc się z tymi, których ta regulacja dotyczy. Jesteśmy poruszeni pozornością organizowanych przez ministra konsultacji z udziałem przedstawicieli branży i czołowych ekspertów powołanych przez samego ministra. Należy podkreślić, że eksperci pracujący na zlecenie Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji oraz samego ministra wypracowali rozwiązania pozwalające wyjść z impasu i zakończyć: po pierwsze kryzys wywołany przez źle przygotowaną dokumentację aukcyjną, a po drugie samą aukcję zgodnie z prawem. Ich praca została zaprzepaszczona.

Jest to jedyna w swoim rodzaju manifestacja pogardy dla przepisów prawa i konstytucji. Równie przedmiotowo minister potraktował autorytety prawnicze, konstytucjonalistów, ekspertów i izby gospodarcze.

Skutki rozstrzygnięć podejmowanych przez ministra Halickiego będą w sposób oczywisty obciążały kolejny rząd. Zamiast szybkiego Internetu i tanich usług telekomunikacyjnych w krótkim czasie, Minister Halicki wystawia skarb państwa na bezprecedensowe roszczenia, a obywateli na brak dostępu do szybkiego Internetu
" - czytamy w komunikacie Polkomtela, operatora sieci Plus.
#1 | Baldur dnia 28.09.15 20:12
To stanowisko, które Plus miał już na początku tej aukcji - wyczuwał problemy. Kwota jaką osiągnęła aukcja w wysokości ok. 7 mld PLN to olbrzymia kwota i zastanawiam się jak operator zamierza ją sobie zrefinansować - klienci musieliby płacić latami. Plus na starcie zyskał wiele częstotliwości i dziś występuje w roli można powiedzieć monopolisty, ale dzięki temu widzi zagrożenia w takim przeprowadzaniu aukcji.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający