Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT LIDEREM OGLĄDALNOŚCI WE WRZEŚNIUDrukuj

Polsat (HD)
Wrzesień 2015 roku to kolejny miesiąc, w którym Telewizja Polsat była liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych, notując udziały na poziomie 14,1% w grupie komercyjnej i 12,4% wśród wszystkich badanych. Bardzo dobre wyniki w obu grupach osiągnęła również cała Grupa Polsat, która rekordowymi udziałami w rynku na poziomie 26,2% w grupie 16-49 zdobyła pozycję lidera.

Na tak dobry wynik oglądalności Telewizji Polsat miały we wrześniu wpływ docenione przez widzów pozycje rozrywkowe: "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami", "Hell’s Kitchen", "Twoja twarz brzmi znajomo", "Tylko muzyka. Must be the music", "Top Chef", "Nasz nowy dom" oraz seriale: najnowsza produkcja Polsatu "Skazane", flagowe "Przyjaciółki" i będąca numerem jeden w swoim paśmie "Pierwsza miłość". Popularnością cieszyła się też oferta filmowa m.in. "Epoka lodowcowa: Wędrówka kontynentów" czy "Smerfy 2". Mocną pozycją w ramówce Polsatu były także wydarzenia sportowe, tj. Eliminacje Mistrzostw Europy w piłce nożnej i mecze: Niemcy - Polska, Polska – Gibraltar - zanotowały wielomilionową widownię. Najbliższe spotkania eliminacyjne, które będzie można oglądać na antenie Polsatu to: Szkocja – Polska (8 października) i Polska – Irlandia (11 października).

We wrześniu 2015 roku doskonałe wyniki osiągnęła również cała Grupa Polsat, odnotowująca wyraźne wzrosty w obu grupach. W stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym udziały w rynku w grupie komercyjnej zwiększyły się o 9% i o 8% w grupie 4+.

Wyniki stacji telewizyjnych z tzw. Wielkiej Czwórki - wrzesień bieżącego roku (udziały w rynku): Polsat: 14,1% - w grupie 16-49 i 12,4% - w grupie 4+; TVN: 13,5% w grupie 16-49 i 11,4% w grupie 4+; TVP2: 7,9% w grupie 16-49 i 9% w grupie 4+; TVP1 – 7,8% w grupie 16-49 i 11,8% w grupie 4+.


Dane: Telewizja Polsat za Nielsen Audience Measurement
#1 | Prokop dnia 13.10.15 14:30
We wrześniu i zapewne też w październiku, grudniu, itd. Niezależnie czy to jesienna ramówka, wiosenna, czy czas wakacyjny, Polsat przyciąga najwięcej widzów przed telewizory. Niekwestionowany lider.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający