Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

DWIE DEBATY PRZEDWYBORCZE NA ANTENACH TVP, TVN I POLSATUDrukuj

Polsat News (HD)
Trzej główni nadawcy telewizyjni – TVP, TVN i Polsat – porozumieli się w sprawie wspólnej organizacji i emisji dwóch debat polityków reprezentujących komitety wyborcze.

Porozumienie zostało zainicjowane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, zdaniem której wspólna inicjatywa nadawców telewizyjnych pozwoliłaby na zaprezentowanie szerokiej publiczności programów oraz poglądów politycznych przedstawicieli komitetów wyborczych, a także ułatwiłaby obywatelom podjęcie najważniejszej dla kraju decyzji. W ślad za apelem KRRiT prezes TVP Janusz Daszczyński zaprosił do rozmów głównych nadawców telewizyjnych w naszym kraju.

Ustalono, że TVP, TVN i Polsat wystąpią wspólnie z propozycją dwóch debat:

• Pierwsza z nich dotyczy liderów dwóch czołowych komitetów wyborczych: Ewy Kopacz, Przewodniczącej Platformy Obywatelskiej oraz Beaty Szydło, Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. Ta debata odbyłaby się w niedzielę, 18 października i byłaby transmitowana równolegle w wybranych kanałach wszystkich trzech nadawców. Stosowne zaproszenia adresowane do szefów sztabów wyborczych prezes Daszczyński wystosował wczoraj wieczorem.

• Druga debata została zaplanowana na 20 października br. Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele 8 komitetów, które zarejestrowały listy wyborcze na terenie całego kraju: PiS, PO, Partia Razem, KORWIN, PSL, Zjednoczona Lewica, Kukiz’ 15 i Nowoczesna Ryszarda Petru. Jej transmisja przebiegnie równolegle w TVP1, TVP INFO, TVN24 i Polsat News. Zaproszenia zostały wystosowane dwa dni temu.

Miejscem tych zarówno politycznych, jak i telewizyjnych wydarzeń będzie warszawskie studio Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający