Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

"TERAZ JUŻ WIESZ" PREMIEROWO W POLSAT JimJamDrukuj

Polsat JimJam
W listopadzie kanał Polsat JimJam rozpocznie emisję nowego edukacyjnego serialu dla ciekawych świata małych odkrywców. Czemu kwiaty są takie kolorowe? Jak to się dzieje, że samolot unosi się w powietrzu? Co stało się z dinozaurami? Te i wiele innych pytań zaprząta głowy bohaterów serialu "Teraz już wiesz".

Henio i ciekawska małpka o imieniu Benek mają prostą receptę na to, by dużo wiedzieć – trzeba zadawać pytania. Czyli to, co dzieci lubią najbardziej.

Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają zadawać mnóstwo pytań. Pięcioletni chłopiec o imieniu Henio dowodzi, że jest to jedyna droga do otrzymywania ciekawych odpowiedzi, a co za tym idzie – zgłębiania tajemnic otaczającego świata. W każdym odcinku, wraz z towarzyszącą mu małpką Benkiem, odpowiada na jedno pytanie. Z pomocą tego zabawnego duetu nawet z pozoru skomplikowane zagadnienia z dziedzin, takich jak fizyka czy biologia zostają wytłumaczone w prosty i plastyczny sposób. Każdą teorię sprawdzają bowiem na własnej skórze – siadając za sterami samolotu, stawiając kroki na księżycu, a nawet idąc do dentysty. Gościnnie w serii występują naukowcy, którzy będąc specjalistami z danej dziedziny, potrafią rozwiać wszelkie niejasności. Swój udział w programie mają także dzieci, które, często w humorystyczny sposób, próbują własnymi słowami opisać poruszany problem. Dzięki programowi mali widzowie dowiedzą się, jak poszukiwać odpowiedzi na ważne pytania oraz przekonają się, że wiele prawdy tkwi w przysłowiu "Co dwie głowy to nie jedna". Henio i Benek wiedzą tak dużo o otaczającym świecie w dużej mierze dzięki temu, że potrafią ze sobą współpracować i prosić o pomoc innych. Seria zachęca maluchy do stawiania własnych pytań i podążania śladem sympatycznych bohaterów.

W pierwszym odcinku bohaterowie przenoszą się do czasów prehistorycznych na spotkanie z dinozaurami, by dowiedzieć się, co było przyczyną ich wyginięcia. Na to pytanie pomaga odpowiedzieć im paleontolog pracujący na co dzień w muzeum. W jednym z kolejnych odcinków wybierają się do dentysty. Sprawdzają tam, czemu powinno się myć zęby i co rodzice mają na myśli mówiąc o ubytkach. Znajdzie się również coś dla łasuchów – Henio i Benek pokażą, jak powstaje syrop klonowy. Czegoś ciekawego dowiedzą się także fani motoryzacji – bohaterowie przekonają się, jak działa samochód.

Henio to pełen dziecięcej ciekawości, rezolutny pięcioletni chłopczyk. Jego ulubione zdania zaczynają się od słów: "co", "kiedy", "dlaczego" oraz "jak" i kończą się znakiem zapytania. Do każdego rozwiązania dochodzi drogą dedukcji, włączając małych widzów w proces poszukiwania informacji. Towarzyszy mu zabawna małpka – Benek, która uwielbia psocić, a swoje spostrzeżenia przekazuje za pomocą gestów. Bohaterowie produkcji przypominają kultowe muppety – przygody tej pluszowej dwójki dostarczą dzieciom wiele dobrej zabawy, a przy okazji również cennej wiedzy o otaczającym świecie.

Na polską premierę serialu "Teraz już wiesz" Polsat JimJam zaprasza od poniedziałku do piątku o godz. 7:45 i 16:45 (od 16 listopada).
#1 | Zaniepokojony Rodzic dnia 14.10.15 17:09
Lepiej zapytajcie się kiedy kanał przejdzie na prawdziwe 16:9. Bo to co teraz jest, jest tragedia do kwadratu

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający