Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT SHOW, POLSAT VITA I POLSAT EVO W KONKURSIE NA MUX-8Drukuj

Polsat (HD)
Telewizja Polsat w złożonych w KRRiT wnioskach koncesyjnych na kanały Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo na MUX-8 zobowiązała się do przygotowywania wszystkich nadawanych audycji w sposób umożliwiający ich odbiór przez osoby z dysfunkcją wzroku i osób z dysfunkcją słuchu.

Oznacza to, że jako pierwszy i jedyny nadawca w Polsce podejmuje zobowiązanie o wiele wykraczające poza wymagania prawne Unii Europejskiej i Polski.

Telewizja Polsat jest gotowa przygotować atrakcyjną ofertę programową, na którą będą składały się zarówno seriale, filmy dokumentalne, reportaże, audycje publicystyczne, programy przyrodnicze, popularno-naukowe, edukacyjne czy rozrywkowe. Wszystkie na najwyższym poziomie programowym i zrealizowane przy użyciu najlepszych technologii telewizyjnych.

"Posiadane przez nas kompetencje - wiedza o rynku i preferencjach widzów oraz zasoby - w tym finansowe, pozwolą nam przygotować bardzo atrakcyjną propozycję programową nowych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej zorientowaną na produkcję polską" – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat planuje rozwijać produkcję własną oraz współpracę z innymi producentami telewizyjnymi. Do swoich programów Telewizja Polsat będzie chciała zaprosić – w zależności od tematyki – ekspertów i pasjonatów w danych dziedzinach, w tym. np. reprezentantów nauki, sportu, techniki, medycyny, znawców zdrowia i zdrowego żywienia, czy nowoczesnych technologii.

Oferta Telewizji Polsat będzie uniwersalna, ale jednocześnie przygotowana i przekazana widzom w sposób dla nich atrakcyjny i interesujący, uwzględniający wyzwania telewizji XXI wieku. Telewizja Polsat planuje więc postawić również na interaktywność programów, tak aby połączyć walory nowoczesnej telewizji i internetu. Dzięki temu oferta będzie miała szansę przyciągnąć również młodszą widownię.

Na decyzję Telewizji Polsat o wystartowaniu w konkursie na MUX-8 wpłynęły również wyniki badania preferencji widowni dotyczące zapotrzebowania publiczności na ofertę poszczególnych nadawców. Niemal 60% badanych Polaków uznało badania rynkowe MEC Analitycs & Insight z grudnia 2014, że w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej preferuje kolejny program Telewizji Polsat, co jest potwierdzeniem właściwego odczytywania przez nadawcę potrzeb widowni, odpowiedniego planowania i konstruowania programowego, łączącego się z wysoką jakością technologiczną, realizacyjną i finansową podejmowanych przedsięwzięć.

O tym, że Telewizja Polsat chce umieścić 3 kanały na multipleksie informowaliśmy w tym newsie.
#1 | Prokop dnia 22.10.15 13:27
Polsat wysoko sobie postawił poprzeczkę, ale działania takowe warto pochwalić. Już od dawna programy stacji mają opcję na niedosłyszących, także dalsze udogodnienia są jak najbardziej na miejscu.
#2 | Gluza dnia 23.10.15 21:45
MUX 4 juz przetestowany przez CP. Teraz walczą o MUX 8 i się nie dziwię. Nowe kanały w NTC jak najmilej widziane, a w dodatku polsat ma na nie patent.
#3 | Vinczi dnia 25.10.15 19:32
Korzystam z dekodera CP z naziemnej TV, bo mam dostęp do polsatu sport za ok. 11 pln i uważam, że to dobra alternatywa dla płatnych TV. Polsat startuje do MUX 8 i to z ciekawymi kanałami - jestem za!.
#4 | Palmir dnia 26.10.15 13:10
Polsat ma dzisiaj najbogatsze portfolio swoich kanałów, a te mogą być interesujące.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający