Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"PAMIĘTNIKI Z WAKACJI" POPRAWIAJĄ WYNIKI POLSATU. NOWE ODCINKI WIOSNĄDrukuj

Polsat (HD)
"Pamiętniki z wakacji", nowy paradokumentalny serial Polsatu, podniósł o milion osób widownię pasma Polsatu, w którym był nadawany. Produkcja przegrała tylko z propozycjami TVP 1 i z reklam przyniosła niemal 14 mln zł. Kolejna edycja wiosną.

Serial nadawany był w soboty i niedziele o 17.50. Z danych Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnemedia.pl wynika, że oglądalność 16 odcinków formatu wyniosła 2,28 mln osób, co dało stacji 17,56 proc. udziału w grupie 4+ i 20,17 proc. w komercyjnej 16-49. W analogicznym okresie ub.r. w tym paśmie stacja miała 1,27 mln widzów, a jej udział wynosił odpowiednio 9,84 proc. i 12,45 proc.

W czasie nadawania "Pamiętników" Polsat w grupie 4+ zajął drugie miejsce przegrywając z TVP 1, nadającą w tym czasie m.in. teleturniej "Jaka to melodia", powtórki "Ojca Mateusza" i "Rezydencji, co dawało jej 18,77 proc. udziału. Za Polsatem uplasowały się: TVP 2 (głównie "Panorama" "Sport", "Pogoda" 13,94 proc.) i TVN (filmy, "Kuchenne rewolucje", "Ugotowani"- 13,91 proc.).

W grupie komercyjnej 16-49 Polsat zajął jednak pierwsze miejsce przed TVN i Jedynką.

Serial oglądały głównie kobiety, dzieci, widzowie w średnim wieku i starsi, mieszkańcy wsi oraz osoby z wykształceniem podstawowym. Wpływy reklamowe formatu wyniosły 13,6 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

W każdym odcinku "Pamiętników z wakacji" widzowie poznawali dwie historie ludzi, którzy spędzają wakacje w Hiszpanii i którym przydarzają się przygody miłosne. Za produkcję formatu odpowiadała firma Tako Media. Poszukuje ona już aktorów amatorów do drugiej serii. Zdjęcia do niej mają być realizowane zimą, a nowe odcinki "Pamiętników" Polsat pokaże wiosną 2012 roku.

źródło: Wirtualnemedia.pl
#1 | Emil dnia 06.12.11 18:32
A kiedy się skończą odcinki w Lloret de Mar i się przeniosą np. do Francji czy Włoch?
Z przymrużeniem oka

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający