Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

WIEMY, KTO WYSTĄPI NA SYLWESTROWEJ MOCY PRZEBOJÓW 2015Drukuj

Polsat (HD)
Po raz dziewiąty w historii Sylwestrowa Moc Przebojów zabrzmi setką najnowszych i starych przebojów, rozbłyśnie feerią dyskotekowych świateł i zaleje widzów doskonałym dźwiękiem. Na gigantycznej multimedialnej scenie usytułowanej na placu Honorowym w Katowicach pojawią się m.in. Bednarek, Kayah, Bajm, Enej, Urszula, Grzegorz Hyży, Wilki, Golec uOrkiestra, Mesajah i Stefano Terrazzino.

To z Telewizją Polsat swoją 40-stkę będzie świętował zespół, który roztańczył świat, Królowie Disco - Boney M.

Sylwestrowa Moc Przebojów po raz pierwszy zawita do Katowic, by wspólnie z jego mieszkańcami i gośćmi efektownie i z rozmachem godnym największych jubileuszy zakończyć stary i powitać Nowy Rok. Właśnie tu, obok kultowego Spodka, stanie ogromna multimedialna scena.

"Koncert sylwestrowy ma być zwieńczeniem obchodów 150-lecia Katowic, chcemy też w szczególny sposób podkreślić zmianę, jaka zaszła w naszym mieście. Katowice tradycyjnie kojarzone z przemysłem ciężkim, stawiają dziś na przemysł spotkań i na kulturę" - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. "Na terenie po Kopalni Katowice stanęły symbole tej zmiany: obiekty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Jestem przekonany, że widzowie Polsatu będą mieli okazję je zobaczyć, a Sylwester przyciągnie do Katowic mieszkańców całej metropolii" – dodaje.

Zgodnie z zasadą inżyniera Mamonia z kultowego "Rejsu", najbardziej podobają nam się melodie, które już słyszeliśmy, dlatego gwiazdy Sylwestrowej Mocy Przebojów w Katowicach zaśpiewają hity, które zna, kocha i potrafi zaśpiewać każdy. To na katowickiej scenie zabrzmią największe hity 2014 i 2015 roku "My Słowianie" Donatana i Cleo czy "Bałkanica", które zdominowały radiowe listy przebojów i nie miały sobie równych w ilościach odtworzeń w serwisie Youtube. Ponadczasowy Bajm i jego liderka Beata Kozidrak wykonają m.in. "Co mi Panie dasz", "Białą armię", "Płynie w nas gorąca krew" i "Tę samą chwilę" oraz wielki przebój Beaty "Żal mi tamtych nocy i dni". Razem z Kayah zaśpiewamy "Prawy do lewego" i zatańczymy w rytm burzącego się "Testosteronu", a z Golec uOrkiestra, od której wszystko się zaczęło – "Lornetkę" z 1999 roku, lubianych przez wszystkich "Słodyczy", czy "Ścierniska". Z Wilkami znów zaśpiewany o "Baśce", co miała fajny biust... Enej podaruje nam "Kamień z napisem Love". Urszula sprawdzi jak dobrze zapamiętaliśmy tekst "Konika na biegunach" i jednego z jej pierwszych wielkich przebojów "Malinowego króla". Blue Cafe zabierze nas w podróż po największych swoich hitach: "Buena" czy "Do nieba". Słynący z doskonałego kontaktu z publicznością Bednarek przypomni jeden z najważniejszych ostatnich swoich przebojów "Chwile jak te", Pectus zabierze nas do ich ukochanej "Barcelony", a Mesajah wykona hit "Lepsza połowa" i w duecie z Kamilem Bednarkiem - "Szukając szczęścia". Grzegorza Hyżego nie trzeba nikomu przedstawiać, "Wstaję" i "Na chwilę" w 2014 i 2015 roku rządziły na radiowych listach przebojów. Wraz ze Stefano Terrazzino, doskonałym tancerzem i wokalistą, jak na prawdziwe karaoke przystało wspólnie zaśpiewamy i zatańczymy do włoskich przebojów wszech czasów. Michał Wiśniewski swoją karierę zaczynał w klubach karaoke, więc bez jego występu podczas największego karaoke na świecie nie mogło się obyć.

Na Sylwestrze pojawią się też prawdziwi Królowie Disco. Od 40 lat, od czasów ich debiutu, żadna impreza nie może się obyć bez hitów Boney M. Mogli świętować swój jubileusz w Moskwie na Placu Czerwonym albo w Nowym Jorku na Times Square, ale postanowili swoje 40-lecie obchodzić w Katowicach. Zresztą i tak w każdego sylwestra cały świat tańczy w rytm największych dyskotekowych przebojów wszech czasów nagranych przez Boney M. Ale to my będziemy mogli posłuchać na żywo przebojów takich jak "Rivers Of Babylon", "Daddy Cool", "Rasputin", czy "Sunny". Sukces tych piosenek spowodował, że Boney M jest do dziś określany mianem najpopularniejszego, oprócz słynnej ABBY, tanecznego zespołu w Europie. Dokładnie o północy jurorka "Twoja twarz brzmi znajomo" Małgorzata Walewska oraz uczestnik ostatniej edycji show Krzysztof Respondek wykonają słynny utwór "Time To Say Goodbye", który w 1997 roku wylansowali Sarah Brightman i Andrea Bocelli.  

Sylwestrowa Moc Przebojów to również ogromne wyzwanie realizacyjne i telewizyjne. W Katowicach powstanie ogromna multimedialna scena o całkowitej powierzchni 500 mkw którą przewiezie na miejsce 15 tirów. Szeroką na 60 i wysoką na 16 metrów scenografię sceny uzupełni prawie 600 mkw ekranów ledowych o wadze 14 ton. Moc nagłośnienia wyniesie 300 kW, a koncert pokaże, 15 kamer w tym jedna usytuowana na dronie z bezpośrednim przekazem obrazu na żywo.

Ten szczególny wieczór będzie miał również swoich gospodarzy, na co dzień prowadzących najpopularniejsze programy Polsatu, którzy w sylwestrową noc wzniosą z widzami noworoczny toast: Krzysztofa Ibisza, Macieja Dowbora, Paulinę Sykut-Jeżynę, Agnieszkę Popielewicz i Macieja Rocka. A na scenie odpowiednią dawką humoru wspomogą ich Robert Korólczyk i Bartosz Demczuk, czyli połowa Kabaretu Młodych Panów, zaś o łączność radiową zadba… Kamil Baleja z RMF FM.

Gospodarzami Sylwestrowej Mocy Przebojów 2015 są Miasto Katowice i Telewizja Polsat, zaś organizatorem imprezy jest firma Wagart.

Patronami medialnymi Sylwestrowej Mocy Przebojów 2015 są jak zawsze radio RMF FM i dziennik "Fakt". Sylwestrowa Moc Przebojów z Katowic z największym karaoke świata – 31 grudnia, godz. 20:00 w Telewizji Polsat.
#1 | AR HD dnia 26.11.15 16:31
W sumie szału nie ma, ale też nie jest tragicznie.
#2 | Model7 dnia 26.11.15 19:49
Jak was nie nudzi ciągle to samo te Bajmy, Urszule i inne Golce. Rzygać się już tym chce. Jedno i to samo w kółko.
#3 | Baldur dnia 29.11.15 10:56
@Model7 Oprócz wspomnianych przez Ciebie "starych" wykonawców jest całe mnóstwo innych. Zabawa sylwestrowa to nie ma być koncert dla jednego widza, lecz dla wszystkich w różnym wieku. Polsat od lat organizuje te imprezy i ma w tym temacie świetne doświadczenie.
#4 | Prokop dnia 01.12.15 20:22
Jak co roku Polsat sobie poradzi z takim telewizyjnym widowiskiem. Wykonawcy są na tyle różnorodni, że osoby w każdym wieku będą się świetnie bawić i zapewne znów polsatowski sylwester przyciągnie najwięcej widzów przed tv.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający