Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

W WIGILIĘ POLSAT WYEMITUJE KONCERT KOLĘD Z KRAKOWADrukuj

Polsat (HD)
Krakowska franciszkańska bazylika będzie miejscem, w które Telewizja Polsat zabierze swoich widzów na specjalny koncert kolęd. W jej bogatych wnętrzach usłyszymy tradycyjne polskie bożonarodzeniowe pieśni w wykonaniu najwspanialszych polskich głosów kilku pokoleń artystów.

Wystąpią Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowskie oraz jego synowie Wojciech i Piotr, Andrzej Piaseczny, Igor Herbut, Artur Gadowski, Cleo, Ewelina Lisowska, Natalia Szroeder, Sebastian Karpiel - Bułecka i zespół Zakopower, oraz franciszkański chór. "Wielkie krakowskie kolędowanie z Polsatem" stacja pokaże w Wigilię Bożego Narodzenia.

Trzy góralskie kolędy - "Oj maluśki, maluśki", "Przy hornej dolinie" i "Życzenia" - zaśpiewa Sebastian Karpiel- Bułecka wraz z zespołem Zakopower. Andrzej Piaseczny to artysta który dobrze czuje się w świątecznym repertuarze, tego wieczoru usłyszymy w jego wykonaniu "W żłobie leży", którego autorem jest Piotr Skarga i XVIII wieczną tradycyjną kolędę - "Gdy śliczna Panna". Beata Kozidrak zaśpiewa "Gdy się Chrystus rodzi" i "Lulajże Jezuniu", oraz Krzysztof Cugowski, który wykona Mędrców świata i wspólnie z synami Piotrem i Wojciechem - "Przybieżeli do Betlejem". Tego wieczoru usłyszymy również Igora Herbuta, który zaśpiewa "Jezus malusieńki" a po łemkowsku "Cichą noc". W koncercie pojawią się również artyści, którzy rzadko mieli okazję by zaprezentować swoje interpretacje znanych, tak wspaniałych polskich kolęd. Rockman z krwi i kości Artur Gadowski wyśpiewa "Wśród nocnej ciszy", Natalia Szroeder - "Mizerną cichą", a wspólnie wykonają kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". We wnętrzach franciszkańskiej bazyliki pojawi się również Ewelina Lisowska, która zaśpiewa m. in. "Z narodzenia Pana" i "Anioł pasterzom mówił". Prawdziwą niespodzianką będzie udział w tym uroczystym koncercie Cleo. Wokalistkę usłyszymy w duecie z Natalią Szroeder w kolędzie "Triumfy Króla Niebieskiego", oraz solo w "Gore gwiazda Jezusowi" i "W dzień Bożego Narodzenia". Dwie kolędy wykona również franciszkański chór, a wszyscy artyści wspólnie zaśpiewają m.in. "Bóg się rodzi" napisaną do tradycyjnej melodii poloneza w 1700 roku i "Dzisiaj w Betlejem", którą skomponował Feliks Nowowiejski. Świąteczne życzenia złoży naszym widzom ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

Franciszkańska bazylika pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu to jeden z najpiękniejszych i najstarszych krakowskich kościołów, którego początki sięgają 1249 roku. To tu często modlił się, już od czasów studenckich, Karol Wojtyła. W 1979 roku gdy odwiedzał świątynie już jako papież Jan Paweł II tak wspominał tamte czasy: "Jako arcybiskup w Krakowie mieszkałem w pobliżu średniowiecznego kościoła franciszkańskiego i często chodziłem tam na prywatną modlitwę i odprawiałem Drogę Krzyżową. [...] Chwile te dziś bardzo przyjemnie wspominam". Szczególny jego zachwyt budził sławny witraż "Bóg Ojciec" autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Krakowski artysta stworzył dla bazyliki cały cykl witraży, jest również autorem pochodzących z końca XIX wieku polichromii, zaś inny sławny malarz Józef Mehoffer namalował czternaście obrazów stacji Męki Pańskiej, które można podziwiać w jej bogato zdobionych wnętrzach.

"Wielkie krakowskie kolędowane z Polsatem" po raz pierwszy będzie można zobaczyć w Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 16:55.
#1 | Prokop dnia 02.12.15 20:23
Najpierw coś dla ducha i uroczyste świętowanie-kolędowanie, a potem na wesoło i tradycyjnie - Kevin. Myślę, że to dobre zestawienie programowe na ten szczególny czas. I zapewne wielu widzów również tak sądzi, co pokażą wysokie wyniki oglądalności Polsatu.
#2 | Baldur dnia 02.12.15 21:11
Kevin standard, klasyka itp. Co do kolęd w polsacie to myślę, że nie będzie to powtórka - powtórek jak ma to miejsce w TVP. To będzie chyba najświeższy koncert.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający