Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

KLASYCZNE BAJKI W POLSAT JimJamDrukuj

Polsat JimJam
Już w styczniu mali widzowie kanału Polsat JimJam będą mieli szansę poznać bohaterów kultowych polskich bajek. W ramach cyklu "Klasyczne polskie bajki", od stycznia do kwietnia 2016 roku, na antenie pojawią się: "Miś Uszatek", "Mały pingwin Pik-Pok", "Przygody Koziołka Matołka", "Przygód kilka wróbla Ćwirka", "Wędrówki Pyzy" i "Wiklinową zatokę".

Za co kochamy polskie produkcje? Mimo, że zarówno "Miś Uszatek", jak i "Mały pingwin Pik-Pok" to animacje, które powstawały w latach 70. i 80., wartości jakie przekazują nie straciły na aktualności. Miś Uszatek i jego przyjaciele pokazują dzieciom, jak ważna w życiu jest przyjaźń, tolerancja i uczciwość. Słynny bohater z oklapniętym lewym uszkiem jest rozważny i odpowiedzialny, a każdy z odcinków podsumowuje krótkim morałem. Jego najlepszymi przyjaciółmi są m.in. Zajączek, który często wpada w kłopoty, bywa roztrzepany i zapominalski, Króliczki - sympatyczna para bliźniaków, którzy przez swoje lekkomyślne zachowanie co rusz wpadają w tarapaty oraz Prosiaczek – spokojny i przyjacielski łasuch.

Bohaterem serialu "Mały pingwin Pik-Pok" jest niesforny i ciekawski pingwinek, który zmęczony siedzeniem na Wyspie Śnieżnych Burz postanawia, że zwiedzi świat. Pewnego dnia na wyspę przylatuje samolot, a mały pingwin, zafascynowany widokiem nieznanej maszyny, zabiera się w podróż razem z pilotem. W trakcie tej wyprawy Pik-Pok poznaje jego córkę - Kasię, z którą od razu się zaprzyjaźnia. W kolejnych odcinkach poznajemy ich wspólne perypetie, nierzadko trzymające widza w napięciu.

W najbliższych miesiącach zobaczymy także: "Przygody Koziołka Matołka", "Przygód kilka wróbla Ćwirka", "Wędrówki Pyzy" i "Wiklinową zatokę".

Na cykl "Klasycznych polskich bajek" Polsat JimJam zaprasza od stycznia, od poniedziałku do piątku od godz. 12:00.
#1 | Rodzice dnia 15.12.15 21:13
Nareszcie Polskie klasyki. Tylko kiedy będziecie nadawać w HD ? Ewentualnie w 16:9??

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający