Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT ZORGANIZUJE SOPOT FESTIVAL?Drukuj

Polsat (HD)
Telewizja Polsat liczy, że do końca roku porozumie się z miastem Sopot w sprawie zorganizowania w 2012 roku międzynarodowego Sopot Festivalu. - Jesteśmy na ostatniej prostej negocjacji - mówi Wirtualnemedia.pl Marcin Perzyna, dyrektor impresariatu stacji.

Projekt imprezy, nad którą prace toczą się już od trzech lat, zakłada organizację na początek dwudniowego festiwalu. Najważniejszą jego częścią byłby międzynarodowy konkurs. Rywalizowaliby w nim ze sobą artyści, którzy w różnych krajach Europy sprzedali najwięcej płyt, w tym oczywiście reprezentant Polski. Jedną z nagród w konkursie przyznawaliby w głosowaniu widzowie, drugą - przedstawiciele branży muzycznej.

Marcin Perzyna zdradza, że w ub.r., gdy projekt nie ostatecznie doszedł do skutku, zainteresowanych udziałem było w nim ponad 25 państw, w tym głównie kraje Europy Zachodniej, ale także Rosja i Ukraina. Zgodnie z założeniami festiwal ma być transmitowany przez nadawców z innych krajów. Część zagranicznych telewizji już teraz wyraża chęć jego pokazywania, reszta prawdopodobnie poczeka na to, jak wypadnie pierwsza edycja.

Jeśli Polsat porozumie się z Sopotem, pierwsza edycja odświeżonego Sopot Festivalu ma się odbyć w sierpniu 2012 roku. Stacja bez zmian organizować będzie wymyślony przez siebie festiwal TOPtrendy, w którym występują wyłącznie krajowi wykonawcy. Jego najbliższa edycja planowana jest na ostatni weekend maja przyszłego roku.

Sopot Festival odbywał się od 1961 roku. Do 2004 roku jego organizatorem była Telewizja Polska, przez kolejne pięć lat pokazywała go stacja TVN, ale ze względu na słabe wyniki oglądalności kanał wycofał się z dalszego organizowania imprezy. W ostatnich dwóch latach impreza nie odbyła się.

źródło: Wirtualnemedia.pl
#1 | Prokop dnia 13.12.11 08:14
To będzie szansa dla Sopot Festival, jeśli negocjacje pójdą pomyślnie. Polsat organizuje już TOPTrendy i zawsze jest to świetna impreza. Oddanie Sopot Festival w ręce ludzi z Polsatu przyniesie korzyści przede wszystkim miastu, bo to świetna promocja i zachęta dla turystów a dla widzów gwarantowana dobra zabawa.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający