Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PLUS: KONIEC TESTÓW USŁUGI WiFI CALLINGDrukuj

Plus
Plus z sukcesem zakończył testy usługi Wi-Fi Calling. Przez dwa miesiące klienci Plusa testujący usługę mieli możliwość prowadzenia i odbierania rozmów w zasięgu każdej dostępnej sieci Wi-Fi.

Zakończony etap testów Wi-Fi Calling odbywał się w oparciu o rozwiązania aplikacyjne. Testerzy korzystali z dwóch aplikacji: "WiFi Calling+" stworzonej przez firmę Nokia Networks razem z Optimobile oraz "WiFi Calling" przygotowanej przez firmę Ericsson razem z Taqua.

W testach udział wzięło 10 tysięcy klientów sieci Plus. Jedynym warunkiem uczestnictwa w nich było korzystanie z oferty Plus Abonament dla klientów indywidualnych i posiadanie smartfonu z systemem Android w wersji minimum 4.4 oraz samodzielne zgłoszenie się. Korzystanie z usługi Wi-Fi Calling w Plusie było całkowicie bezpłatne, a połączenia odbywały się z wykorzystaniem własnego numeru telefonu. Testerzy mogli wykonywać rozmowy zarówno krajowe, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski.

Obecnie trwa zbieranie informacji od osób biorących udział w testach. Ich dokładna analiza pozwoli na przygotowanie udoskonaleń technicznych oraz zaprojektowanie docelowej usługi.
#1 | Prokop dnia 22.12.15 21:48
Ciekaw jestem jakie będą wyniki tych testów wifi calling. Niemniej fajnie, że Plus swoich abonentów zaangażował do badania nowej, przyszłościowej usługi. Czekamy zatem na opracowane wyniki.
#2 | Baldur dnia 23.12.15 07:17
To bardzo dobra informacja bo jednoznacznie wskazuje, że Plus ta usługę uruchomi komercyjnie. Konkurencja jak na razie dopiero testuje, podobnie jak było to z LTE. Plus kolejny raz ich wyprzedził.
#3 | Czapi dnia 28.12.15 16:35
Plus z pewnością uruchomi komercyjnie wifi calling, a teraz już testuje jego rozwinięcie tj. natywne wifi call.
#4 | Kastor dnia 26.01.16 11:44
Konkurencja znów podchwyciła nowość od Plusa, bo każdy z nich zapowiada testy wificalling. Jest jednak róznica - Plus testy już zakończył.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający