Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT BEZKONKURENCYJNY W WIGILIĘ I ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIADrukuj

Polsat (HD)
Wigilia Bożego Narodzenia zdecydowanie należała do Telewizji Polsat. Tego dnia stację wybierał średnio niemal co piąty widz. W grupie komercyjnej Polsat zgromadził udziały w rynku na poziomie 19% i zdeklasował konkurencję. Niemal 3 mln widzów zasiadły do wigilijnej kolacji przy emitowanych przez Telewizję Polsat dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu plejady polskich artystów.

"Wielkie Kolędowanie z Polsatem – Kraków 2015" - koncert w krakowskiej bazylice pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu zapewnił stacji pozycję lidera w trakcie emisji programu i udziały na poziomie 29,5% wśród wszystkich oglądających oraz 28% w grupie komercyjnej.

"Kevin sam w domu" to pozycja, bez której połowa dzieci nie wyobraża sobie Świąt. Przygody niesfornego chłopca przyciągnęły w wigilijny wieczór przed telewizory prawie 4,1 mln widzów. W czasie jego emisji Polsat był najchętniej oglądaną stacją w obu grupach i zanotował rekordowe udziały: niemal 40% w grupie 16-49 i 31% w grupie 4+, zaś wśród dzieci w wieku 4-12 lat aż 45,5%.

Warto wspomnieć, że w trakcie 3 świątecznych dni stacja zanotowała średnio 13,5% udziały w grupie komercyjnej, co oznacza, że widzowie w wieku 16-49 najchętniej spędzali je właśnie z Telewizją Polsat.


Dane: NAM za Telewizją Polsat
#1 | Baldur dnia 29.12.15 16:06
Kevin znów przyniósł polsatowi pozycję lidera, kilkumilionową widownię, a przede wszystkim prawdopodobnie milionowe zyski z reklam w trakcie emisji filmu. To fenomen na skalę conajmniej europejską.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający