Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

WSPÓLNA OFERTA SPRZEDAŻY USŁUG PLUSA I CPDrukuj

Plus
Jak informuje Gazeta Wyborcza w rozmowie z Zygmuntem Solorzem-Żakiem , nowy właściciel planuje wspólną sprzedaż Cyfrowego Polsatu oraz komórkowej sieci Plus.- "Wyobrażam sobie, że usługi Polkomtela będzie mógł sprzedawać np. Cyfrowy Polsat i na odwrót - Polkomtel będzie mógł sprzedawać na przykład dekodery Cyfrowego Polsatu. Obydwa podmioty mogą funkcjonować oddzielnie, ale istnieje duży potencjał dla ich współpracy. Nowa technologia daje możliwość przekazu wideo przez sieć komórkową" - mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Zygmunt Solorz-Żak.

Solorz-Żak nie ukrywa, że liczy na szybką decyzję UOKiK w sprawie zgody na przejęcie Plusa. Jak zauważa, czas goni a na rynku nawiązał się potężny sojusz T-Mobile z Orange, który "ma ponad 60 proc. rynku". - Wiadomo, że gdyby te dwie międzynarodowe korporacje zdecydowały się na połączenie kapitałowe, pewnie żaden urząd nie wyraziłby na to zgody. Ale ich spółka ma dla rynku takie same skutki jak fuzja - dodaje Solorz.


Również Gazeta Wyborcza informuje że Solorz planuje stworzyć potężną platformę do dystrybucji internetowych treści przez internet i do tego zaprasza również konkurentów telewizje TVN oraz TVP.

Chcielibyśmy udostępniać programy innych nadawców z naszych serwisów. Jednak na razie to wszystko jest w fazie planów, rozmowy jeszcze się nie zakończyły. Moim zdaniem dla Polski będzie lepiej, jeśli nadawcy telewizyjni zjednoczą się i będą wspólnie proponować widzom swoje programy przez Internet. Bo na razie konkurujemy z międzynarodowymi gigantami, którzy mają coraz większą ofertę - mówi Gazecie Wyborczej Zygmunt Solorz-Żak.


Źródło: GW
#1 | Prokop dnia 07.08.11 11:34
Cały czas coś nowego, wciąż rozwój Szeroki uśmiech nowe pomysły, nowe rozwiązania. I własnie dzięki temu CP i inne dzieci p.Solorza mają ogromny potencjał na rynku usług telekomunikacyjnych. I co ważne CP dba o swoich stałych jak i nowych abonentów a to się ceni.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający