Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

"PRZYGÓD KILKA WRÓBLA ĆWIRKA" I "WĘDRÓWKI PYZY" W POLSAT JimJam (foto)Drukuj

Polsat JimJam
W lutym na antenie kanału Polsat JimJam nadal królować będą polskie bajki. Do "Misia Uszatka" i "Małego pingwina Pik-Pok" dołączy ciekawski ptaszek z bajki "Przygód kilka wróbla Ćwirka" oraz doskonale znana wszystkim rodzicom bohaterka serialu "Wędrówki Pyzy".

W następnym miesiącu mali widzowie zobaczą również nowe odcinki seriali "Gryzmołki Gryzmołka" oraz "Pan Toti".

"Przygód kilka wróbla Ćwirka"
Premiera od 1 lutego, emisja: poniedziałek - piątek o 12:10


Serial "Przygód kilka wróbla Ćwirka" przedstawia perypetie sympatycznego małego ptaszka. Bohater mieszka na wsi, gdzie wynajmuje mieszkanie w bocianim gnieździe. Jest bardzo ciekawski, lubi pomagać innym i aktywnie uczestniczyć w życiu ptasiej społeczności. W każdym odcinku wróbelek odwiedza innego ptasiego mieszkańca wioski, dzięki czemu serial jest świetną okazją do poznania zwierzęcych zwyczajów. Tłem dla rozgrywających się wydarzeń są wiejskie obyczaje oraz prace związane z rolnictwem. Gdy nadchodzi czas sianokosów, Ćwirek budząc się rano zauważa wielki wóz wypełniony sianem. Jak się okazuje, sianokosy wpływają także na życie ptasich sąsiadów bohatera – bocian wybiera się na łowy w poszukiwaniu żab w skoszonej trawie, kuropatwy natomiast muszą zmienić miejsce zamieszkania. Pewnego razu bohater poznaje pięknego ptaka – zimorodka. Podczas rozmowy z nowym znajomym Ćwirek dowiaduje się, że zimorodki wcale nie przychodzą na świat zimą, tylko wiosną, a ich nazwa pochodzi od tego, że rodzą się w norach pod ziemią. W kolejnych odcinkach Ćwirek spotka też m.in. słowika, czajkę, sieweczkę rzeczną oraz mysikrólika. Głosu bohaterom bajki użyczył aktor Jan Kobuszewski.

"Wędrówki Pyzy"
Od 1 lutego, poniedziałek - piątek o godz. 12:50


"Wędrówki Pyzy"

Serial opowiada o przygodach mazowieckiej Pyzy powstały na podstawie poematu autorstwa Hanny Januszewskiej. Historia małej Pyzy rozpoczyna się, gdy zostaje ulepiona przez wiejską gospodynię. Nie chcąc dać się zjeść zeskakuje z drewnianej łyżki i wyrusza w świat. Ubrana w kolorowy ludowy strój łowicki przemierza polską krainę podziwiając piękno okolicznej przyrody, wiejskich krajobrazów oraz przyglądając się napotkanym ludziom i ich zwyczajom. Pyza podgląda kujawskie wiejskie wesele, odwiedza miejski jarmark oraz obserwuje ciężką pracę drwali przy naprawie zniszczonego mostu. Przygodom bohaterki towarzyszy piękna folkowa muzyka oraz ludowe piosenki.

Cykl "Klasyczne polskie bajki" w Polsat JimJam do kwietnia 2016 roku (poniedziałek - piątek od godz. 12:00).


Foto: Polsat JimJam
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający