Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT LIDEREM W STYCZNIU, POLSAT FILM Z REKORDEM OGLĄDALNOŚCIDrukuj

Polsat (HD)
Doskonałe otwarcie 2016 roku dla Telewizji Polsat – w styczniu wyniki oglądalności stacji znów okazały się najlepsze. W grupie komercyjnej 16-49 Polsat pokonał konkurencję notując udziały na poziomie 13%, a wśród grupy wszystkich badanych (4+) zanotował wynik 11,2%. Styczeń był również najlepszym miesiącem w historii kanału Polsat Film.

Polsat od lat stawia na sport, a pierwszy miesiąc 2016 roku dostarczył widzom Polsatu oraz sportowym kanałom tematycznym grupy, wiele silnych emocji za sprawą Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn po raz pierwszy rozgrywanych w Polsce. Mecze polskich szczypiornistów przyciągnęły przed telewizory rzesze kibiców – najchętniej oglądanym pojedynkiem okazał się mecz Polska – Chorwacja, który oglądało niemal 6 milionów widzów. Pozostałe rozgrywki naszej reprezentacji śledziło średnio 5,1 mln widzów.

Na tak dobry wynik oglądalności Telewizji Polsat w styczniu 2016 roku złożyły się, oprócz oferty sportowej, między innymi: pasmo filmowe Mega Hit ("Transporter", "Szklana Pułapka 3", czy "XXX następny poziom"), ulubione seriale widzów – "Świat według Kiepskich" (najlepszy odcinek - ponad 2,4 mln widzów) oraz "Pierwsza miłość" (najlepszy odcinek ponad 2,3 miliona widzów), filmy "Kogel – Mogel" oraz "Galimatias, czyli Kogel – Mogel II", a także nasz kluczowy i co najważniejsze nadawany codziennie program informacyjny - "Wydarzenia" (najchętniej oglądane wydanie główne zgromadziło przed telewizorami blisko 3,3 mln widzów).

Polsat Film równie mocno zaprezentował się na początku roku – styczeń był rekordowym miesiącem w historii tego kanału. Widzów przyciągnęła przed telewizory oferta świetnych i bardzo lubianych filmów, m.in. bawiąca całe pokolenia "Epoka lodowcowa – wędrówka kontynentów", "Transporter II", "Ghost Rider", niezapomniany "Avatar", czy wzruszające "Dirty Dancing". Stacja zakończyła miesiąc z oglądalnością na poziomie 0,63% w grupie 4+ oraz 0,95% w grupie 16-49.

Sportowe kanały Polsatu – Polsat Sport i Polsat Sport News – stanęły na podium i wygrały walkę o widza osiągając wspólny wynik na poziomie 1,42% w grupie wiekowej 16-49 oraz 1,52% w grupie wszystkich badanych (4+).

Bardzo dobre wyniki w obu grupach osiągnęła cała Grupa Polsat, która dzięki swoim udziałom w rynku na poziomie 25,1% w grupie komercyjnej nadal utrzymuje silną pozycję lidera na polskim rynku telewizyjnym.


Dane: Telewizja Polsat za Nielsen Audience Measurement
#1 | Prokop dnia 09.02.16 21:11
Polsat zaczął 2016 rok z przytupem. Przede wszystkim sportowo, co mnie bardzo cieszy. Dzięki takim relacjom Polacy zrozumieją, że polski sport to nie tylko piłka nożna. Z siatkówką już się oswoili w tym względzie, teraz czas na piłkę ręczną.
#2 | Baldur dnia 09.02.16 23:15
Polsat zakończył 2015 ze znakomitym wynikiem oglądalności. Teraz ten trend kontynuuje i z pewnością nie będzie to jedyny miesiąc z rekordem bo zbliżają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający