Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PLUS BUDUJE SIEĆ O SZYBKOŚCI DO 300 Mb/sDrukuj

Plus
Polkomtel, operator sieci Plus buduje pierwszą w Polsce komercyjną sieć LTE-Advanced z prędkością Internetu do 300 Mb/s. Pozwoli to klientom Plusa oraz Cyfrowego Polsatu korzystać z Internetu z szybkością do 300 Mb/s.


Prędkość ta jest możliwa dzięki połączeniu pasm w dwóch częstotliwościach - 1800 MHz i 2600 MHz, w których Plus wykorzystuje po 20 MHz szerokości pasma, a pierwsze stacje pozwalające na korzystanie z technologii LTE-Advanced zostały już zbudowane w Warszawie.

Plus przeprowadził agregację dwóch pasm częstotliwości w standardzie LTE-Advanced pozwalającą na korzystanie z Internetu z szybkością do 300 Mb/s. Prędkość ta została uzyskana przy wykorzystaniu agregacji dwóch częstotliwości nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 MHz oraz 2600 MHz. Dla celów agregacji wykorzystano oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation.

W ofercie Plusa znajdują się już smartfony i routery obsługujące LTE-Advanced. Klienci operatora posiadają już ponad 70 tysięcy urządzeń pozwalających na korzystanie z Internetu z szybkością do 300 Mb/s.

"Uruchomienie LTE-Advanced to nie tylko dwukrotne zwiększenie maksymalnej prędkości transferu danych, ale także powiększenie pojemności sieci, co w przypadku wzrostu jej obciążenia pozwoli na zapewnienie szerokopasmowego dostępu do usług internetowych większej grupie użytkowników" – mówi Jacek Felczykowski, członek Zarządu Polkomtelu, i jak dodaje - "Uruchamiamy pierwsze stacje pracujące w standardzie LTE-Advanced Carrier Aggregation i będziemy stale powiększali zasięg tej technologii".

Już w marcu 2014 r. Plus przeprowadził pierwsze agregacje. W listopadzie 2014 r. Plus, jako pierwszy operator w Polsce, przeprowadził pierwsze testy LTE-Advanced z prędkością 300 Mb/s z wykorzystaniem częstotliwości 1800 MHz i 2600 MHz. Również jako pierwszy operator w Polsce, wspólnie z Cyfrowym Polsatem, osiągnął prędkość 150 Mb/s w transmisji po LTE, jako pierwszy pokazał LTE-Advanced na paśmie 800 MHz, wreszcie, jako pierwszy przeprowadził transmisję wydarzenia sportowego na żywo poprzez sieci bezprzewodowe w technologii LTE Broadcast (eMBMS). Plus również, jako pierwszy operator w Polsce, z sukcesem przeprowadził testy rozmów w technologii LTE (VoLTE).

Sieć LTE-Advanced polepszy jakość Internetu obecnym klientom, zwiększy prędkość przesyłu danych, a także pozwoli komfortowo korzystać z sieci większej liczbie użytkowników.
#1 | Użytkownik LTE dnia 26.02.16 14:28
Do 300 Mb/sPolewkaTeraz nawet jak pakiet nie jest zużyty to spada często,gęsto do 0,20 Mb/sSmutek
#2 | LTE PLUS USER dnia 28.02.16 18:49
Plus pokazuje możliwości nowej technologii i to jest pozytyw tej informacji. Co do lejków to są one u każdego, ale Plus i tak wychodzi obronną ręką bo wg ekspertów ma najlepszy LTE w Polsce zarówno pod względem zasięgu jak i prędkości.
#3 | Komo dnia 29.03.16 17:06
Po raz kolejny Plus jest przed konkurencją i wyznacza nowe standardy w technologii LTE. Jedynie Play coś zamierza w tym temacie działać, bo pojawił się u niego jako Ultra.
#4 | Ulter dnia 30.03.16 14:45
Prędkość ma znaczenie, ale jak dla mnie istotą jest zasięg, a tu Plus wypada świetnie na tle konkurencji. Teraz rozbudowywuje już istniejącą siec o nowe nadajniki i poszerza pasma, co z pewnością poprawi jakość jego LTE.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający