Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

PLUSOCZYTELNIA JUŻ DOSTĘPNA NA SMARTFONACH I TABLETACHDrukuj

Plus
Klienci Plusa już mogą się cieszyć ulubionymi lekturami gdzie tylko się znajdują i mają na to ochotę. Uruchomiona została specjalna aplikacja mobilna Plusoczytelnia, dzięki której cyfrowe gazety, e-booki i audiobooki natychmiast po zakupie są dostępne na telefonie lub tablecie.

Aby skorzystać z usług serwisu należy ze Sklepu Play pobrać aplikację "Plusoczytelnia", a następnie zarejestrować się w serwisie podając jako login numer telefonu w sieci Plus. Od razu po rejestracji jest możliwość zakupu dostępnych treści i natychmiast można na swoim urządzeniu czytać lub słuchać zakupione pozycje.

"Od wielu lat staramy się oferować jak najszerszą gamę dodatkowych usług dostępnych na urządzenia mobilne i aplikacja Plusoczytelnia to kolejny krok w tym kierunku" – mówi Maciej Szymański, Kierownik Zespołu Kontentu w sieci Plus. "Teraz nasi klienci mają już w swoim smartfonie praktycznie wszystkie możliwe formy rozrywki, bowiem do muzyki z Muzodjania.pl i treści wideo dostępnych dzięki IPLA i HBO GO dołączyły także prasa oraz literatura, także w wersji audiobooków do słuchania".

Plusoczytelnia powstała we współpracy z firmą e-Kiosk S.A, największym polskim dystrybutorem e-prasy i właścicielem e-księgarni Nexto.pl.

e-Kiosk systematycznie rozwija ofertę publikacji cyfrowych i współpracuje już z blisko 400 wydawcami, skupiając w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, e-booków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty cyfrowych publikacji i periodyków. e-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawców.

"Współpraca z Plusem to kolejna szansa dla wydawców na dotarcie do nowej grupy klientów, dotychczas niekorzystających z cyfrowych wydań. Doświadczenie pokazuje, że po pierwszym kontakcie z e-prasą czy e-bookami, czytelnicy pozostają z nami na dłużej, doceniając wygodę jaką daje możliwość kupowania ulubionych pozycji jednym kliknięciem oraz dostępu do nich zawsze i wszędzie z poziomu jednej aplikacji. Plusoczytelnia zapewni kilku milionom posiadaczy urządzeń mobilnych dostęp do wielu tysięcy tytułów. Chcemy aby współpraca z takimi partnerami jak Plus dawała szansę upowszechnienia czytelnictwa jakościowych treści w cyfrowej postaci, które dzięki eksplozji popularności urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu są dziś na wyciągnięcie ręki" – mówi Marcin Kowalczyk, wiceprezes e-Kiosk S.A.

Aplikacja Plusoczytelnia jest dostępna na telefony z systemem Android, a wkrótce będzie przygotowana wersja dla urządzeń z systemem iOS. Wraz z udostępnieniem aplikacji na smartfony uruchomiony został także nowy serwis internetowy www.plusoczytelnia.pl.
#1 | Prokop dnia 24.03.16 10:21
W Polsce wciąż czytamy za mało. Miejmy nadzieję, że taka aplikacja Plusa choć trochę tę sytuacje poprawi. A Plus fajnie, że także taka formę rozrywki oferuje swoim klientom.
#2 | Trevor dnia 29.03.16 18:13
To interesujący sposób na popularyzację czytania i Plus znów wprowadził ciekawą apkę. Dodatkowym atutem są codzienne e-gazety.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający