Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

5 NOWYCH KANAŁÓW POLSATU - SZCZEGÓŁY KONCESYJNEDrukuj

Polsat (HD)
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) ujawniła szczegóły koncesyjne szykowanych do startu pięciu kanałów tematycznych Polsatu. Przypomnijmy, że nadawca planuje uruchomić następujące stacje: Polsat X, Polsat Docu, Polsat Sport 2, Polsat Sport 3 i Polsat Reality.

Polsat X będzie stacją, jak wynika z zapisów koncesyjnych, nadającą swój program co najmniej przez minimum 12 godzin na dobę. Telewizja adresowana będzie do wszystkich widzów powyżej 16. roku życia. Na ofertę programową w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 06:00-23:00 złożą się filmy fabularne – 25%, filmy dokumentalne - 10%, audycje rozrywkowe – 10% oraz inne rodzaje audycji odpowiadające na zapotrzebowanie widzów - 5%. Audycje powtórkowe zajmą ok. 75% tygodniowego czasu nadawania. Programy wytworzone pierwotnie w języku polskim będą stanowić 34%, a audycje europejskie 51% w kwartalnym czasie nadawania programu.

Zgodnie z wnioskiem Polsat Docu, będzie miał charakter uniwersalny i nadawany codziennie przez minimum 12 godzin na dobę. Adresowany będzie do wszystkich widzów powyżej 16. roku życia. Na ofertę programową w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 06:00-23:00 złożą się filmy fabularne – 15%, filmy dokumentalne - 20%, audycje rozrywkowe – 10% oraz inne rodzaje audycji odpowiadające na zapotrzebowanie widzów – 5%. Audycje powtórkowe zajmą ok. 75% tygodniowego czasu nadawania. Według deklaracji nadawcy, audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim będą stanowić 34%, a audycje europejskie 51% w kwartalnym czasie nadawania programu.

Kanały Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 będą miały charakter wyspecjalizowany - sportowy i nadawane codziennie przez minimum 12 godzin na dobę. Adresowane będą do wszystkich widzów powyżej 12. roku życia. Na ofertę programową złożą się audycje o tematyce sportowej: informacje i publicystyka sportowa, filmy dokumentalne, audycje rozrywkowe o tematyce sportowej, magazyny tematyczne poświęcone różnym dyscyplinom sportu, a także transmisje na żywo oraz powtórki z transmisji z różnych dziedzin sportu, które łącznie zajmą minimum 70% w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 06:00-23:00. Zgodnie z deklaracją wnioskodawcy, programy Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 będą uzupełnieniem oferty Telewizji Polsat w segmencie programów sportowych. Audycje powtórkowe zajmą ok. 75% tygodniowego czasu nadawania. Według deklaracji wnioskodawcy, audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim będą stanowić 34%, a audycje europejskie 51% w kwartalnym czasie nadawania programu.

Póki co, na stronie KRRiT brak pliku ze szczegółami koncesji stacji Polsat Reality, jak tylko się pojawi, dokonamy stosownej aktualizacji newsa.

Według zapisów w koncesji, cztery stacje nadawane będą satelitarnie na transponderze Cyfrowego Polsatu: Eutelsat Hot Bird o częstotliwości 10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK). Koncesje obowiązują od 7 marca br. i wygasają z dniem 6 marca 2026 roku.
#7 | Viking dnia 15.03.16 15:44
Mogliby zrobić sensowny kanał filmowy, czyli coś takiego jak Polsat Film, ale bez reklam. Uśmiech
#8 | hh dnia 16.03.16 10:19
gdzie jest eleven
#9 | Parszywy Pysk dnia 16.03.16 18:26
sub-licencje co to takiego?
#10 | Prokop dnia 24.03.16 10:07
CP widzę, że spoczywa na laurach, tylko wciąż tworzy nowe kanały. Zobaczymy co z tego ostatecznie wyniknie. Jak dla mnie im więcej sportu tym lepiej. Polsat coraz więcej inwestuje w tę dziedzinę, więc niewykluczone, że nowe kanały będą miały co pokazywać.
#11 | Marian dnia 24.03.16 11:06
Kanałów sportowych nigdy za mało. U mnie w domu cały czas - oczywiście jak żona czegoś nie ogląda - lecą kanały sportowe Uśmiech Nie zawsze jest czas, żeby oglądać na żywo więc powtórki się przydają - pod warunkiem oczywiście, że nie zna się wyniku. Taka mała sugestia do Polsatu - może trochę badmintona ? Mało który kanał relacjonuje zawody badmintona, a jest to fajny sport. Czekamy, aż Polsat będzie miał w swojej ofercie badmintona !!!

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający