Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

FILMOWE ŚWIĘTA W POLSACIE: "SMERFY 2", "BRUCE WSZECHMOGĄCY"Drukuj

Polsat (HD)
W okresie Świąt Wielkanocnych na antenie Telewizji Polsat zagoszczą znane i lubiane produkcje. Widzowie zobaczą między innymi drugą odsłonę przygód niebieskich ludzików - Smerfów, komedię "Bruce Wszechmogący", czy thriller "Nigdy więcej".

Wybrany repertuar filmowy:

"Syn Boży"
Losy Jezusa od narodzin po ukrzyżowanie i zmartwychwstanie. Dorosły Chrystus (Diogo Morgado) przybywa do Jerozolimy wraz ze swymi uczniami, im. z Piotrem (Darwin Shaw) i Janem (Sebastian Knapp). Na dzień przed swoim pojmaniem spożywa wraz z nimi wieczerzę. Tej nocy, zdradzony przez Judasza (Joe Wredden), zostaje pojmany i postawiony przed religijnym sądem żydowskim. Ten uznaje go winnym bluźnierstwa przez nazwanie siebie Synem Bożym i wydaje więźnia w ręce rzymskiego namiestnika, Poncjusz Piłata (Greg Hicks), oskarżając Jezusa o podburzanie narodu, namawianie do niepłacenia podatków cesarzowi oraz podawanie się za żydowskiego króla. Pod presją wzburzonego tłumu i wobec szantażu ze strony arcykapłanów Piłat skazuje Chrystusa na śmierć przez ukrzyżowanie. W ostatniej drodze towarzyszą mu wierni, w tym Maria Magdalena (Amber Rose Revah) oraz jego matka (Roma Downey). Nakręcona z epickim rozmachem kinowa wersja bijącego rekordy oglądalności serialu telewizyjnego "Biblia". W poruszającym obrazie Christophera Spencera tytułową rolę zagrał portugalski aktor, Diogo Morgado. W jego matkę, Marię, wcieliła się dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Roma Downey (serial "Dotyk anioła").

Emisja:
Wielki Piątek - godz. 20:05

"Epoka lodowcowa: Wielkanocne niespodzianki"
Mamut Maniek, leniwiec Sid, tygrys szablozębny Diego i ich przyjaciele powracają w zupełnie nowej przygodzie. Prehistoryczna ptasia mama Ethel powierza opiece Sida jajo z dzieckiem, które ma się wkrótce wykluć. Ethel jest na tyle zadowolona z opieki Sida, że poleca swoją nianię kondorzycom Cholly Bear i Gladys Glypto. Biznes Sida rozwija się w zawrotnym tempie. Niestety na drodze sympatycznego leniwca staje Squint, zajączek pirat, który w ramach zemsty porywa wszystkie jaja powierzone opiece Sida. Po raz kolejny Maniek, Diego i Sid, tym razem z pomocą Clinta (brata Squinta), wyruszają na ratunek pisklakom.

Emisja:
Wielka Sobota - godz. 19:30

"Smerfy 2"
Gargamel (Hank Azaria) po raz kolejny ostrzy zęby na smerfy. By je schwytać, ucieka się do podstępu - chce stworzyć przypominające smerfy istotki. Aby je ożywić, musi użyć specjalnego zaklęcia, które zna tylko Smerfetka. W tym celu podły czarownik porywa ją i wywozi do Paryża. Pozostałe smerfy zrobią wszystko, by ocalić swoją koleżankę. W misji ratunkowej pomogą im ludzie. Fabularno-animowany film o przygodach kultowych smerfów wyreżyserował Raja Gosnell ("Agent XXL", "Cziłała z Beverly Hills"). W polskiej wersji językowej głosu bohaterom użyczyli: Jerzy Stuhr, Małgorzata Socha, Agnieszka Dygant i Waldemar Barwiński.

Emisja:
Wielka Sobota - godz. 20:00
Niedziela Wielkanocna - godz. 13:25

"Wall-E"
Odległa przyszłość. Ziemia zamieniła się w ogromne śmietnisko. Ludzie już dawno opuścili planetę, znajdując sobie lepsze miejsce do życia. Na planecie pozostał jedynie mały robot Wall-E (Wysypiskowy Automat Likwidująco-Lewarujący. E-klasa). Od siedmiuset lat, każdego dnia, cierpliwie sprząta on śmieci pozostawione przez ludzi, segreguje je, a następnie tworzy z nich pakunki, które trafiają na stertę. Mały robot w wielkim świecie odpadów czuje się bardzo samotny. Odznacza się on bowiem wyjątkową wrażliwością. Jedynym jego towarzyszem jest mały robaczek. Wall-E dla poprawienia sobie nastroju często ogląda wieczorami nagranie z musicalem "Hello, Dolly!". Pewnego dnia jego uporządkowane życie nagle się zmienia. Nieoczekiwanie z kosmosu przybywa piękna i myśląca maszyna nowej generacji EVA. Ma ona do wypełnienia tajną misję. Wall-E zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Wszel-kimi sposobami stara się okazać jej swoje uczucie. W końcu postanawia udać się za nią w podróż po wszechświecie. Roboty razem zmieniają losy ludzkości. Mądry, zabawny i doskonale zrealizowany film nagrodzony Oscarem.

Emisja:
Niedziela Wielkanocna - godz. 09:50
Poniedziałek Wielkanocny - godz. 07:35

"Rycerz króla Artura"
Po zakończeniu długotrwałych wojen mądry i szlachetny król Artur (Sean Connery), władca Camelotu, postanawia się ożenić. Wybranką jego serca zostaje urocza Ginewra (Julia Ormond). Tymczasem jeden z rycerzy Okrągłego Stołu, książę Malagant (Ben Cross), zazdroszcząc Arturowi sławy, zamierza przejąć władzę. Wkrótce dochodzi do walk między sprzymierzeńcami zdrajcy a wiernymi poddanymi króla. Pewnego dnia orszak, w którym podróżuje Ginewra, zostaje zaatakowany przez Malaganta. Życie przyszłej królowej ratuje dzielny rycerz Lancelot (Richard Gere), który z wzajemnością się w niej zakochuje. Pragnąc dochować wierności władcy, nieszczęśliwi kochankowie muszą się poddać niezwykle ciężkiej próbie. Niebawem Lancelot zostaje pasowany na rycerza Okrągłego Stołu i zajmuje miejsce opuszczone przez Malaganta. Jedna z wielu wariacji na temat legendarnej opowieści o królu Arturze i jego wojownikach sprawnie opowiedziana przez Jerry'ego Zuckera.

Emisja:
Poniedziałek Wielkanocny - godz. 15:15

"Bruce Wszechmogący"
Buffalo w stanie Nowy Jork. Bruce Nolan (Jim Carrey) pracuje w lokalnej stacji telewizyjnej. W jego życiu jest wiele powodów do zadowolenia - ma ładny dom i kochającą dziewczynę Grace Connelly (Jennifer Aniston). Bruce nie czuje się jednak szczęśliwy. Jego praca nie przynosi mu satysfakcji. Do tej pory realizował jedynie mało ważne reportaże, choć on sam uważa, że powinien być prezenterem głównego wydania wiadomości. Kiedy jego rywal Evan Baxter (Steve Carell) awansuje, Bruce nie może tego znieść. Wybucha, będąc na wizji. Zostaje wyrzucony z pracy, wdaje się w bójkę, a na koniec kłóci się z ukochaną. Jadąc samochodem, prosi Boga o cud, a potem zaczyna go wyklinać. Nieoczekiwanie Bóg (Morgan Freeman) spełnia jego prośbę i czyni go "wszechmogącym". Nolan ma władzę absolutną, podczas gdy Bóg udaje się na zasłużony urlop. Teraz Bruce może zrealizować każde marzenie. Zdobywa uznanie, sukces, ale nie docenia innych wartości. W końcu odchodzi od niego Grace. Uświadamia sobie wtedy, że naprawdę szczęśliwy może być tylko z tą kobietą u boku. Postanawia znowu być sobą i odzyskać jej miłość...

Emisja:
Poniedziałek Wielkanocny - godz. 20:10

"Nigdy więcej"
Kelnerka Slim (Jennifer Lopez) poznaje przystojnego i bogatego Mitcha Hillera (Billy Campbell). Jest przekonana, że to mężczyzna jej życia. Zakochuje się w nim z wzajemnością i wkrótce biorą ślub. Małżonkowie mieszkają w pięknym domu, a kiedy rodzi im się dziecko, młoda matka czuje się bardzo szczęśliwa. Jednak idylla nie trwa długo. Pewnego dnia Slim odkrywa, że jej partner ma kochankę. Początkowo próbuje ratować swoje małżeństwo, ale Mitch staje się wobec niej coraz bardziej brutalny. Na pozór idealny małżonek okazuje się pozbawionym uczuć sadystą. Maltretowana przez niego kobieta, bojąc się zarówno o siebie jak i o swoją córkę Gracie, ucieka z domu. Zmienia nazwisko i wygląd, jednak to dopiero początek koszmaru. Mitch wciąż ją prześladuje. Z czasem Slim dochodzi do wniosku, że jest tylko jeden sposób, by pozbyć się męża - musi go zabić... Główna rola została napisana z myślą o Sandrze Bullock, ale producenci, licząc na kasowy sukces, zaangażowali jako "magnes" popularną piosenkarkę i aktorkę Jennifer Lopez. Mimo nominacji do Złotej Maliny, niektórzy recenzenci zaskakująco dobrze ocenili jej grę. Sam film bazuje jednak na utartych schematach, które pojawiają się m.in. w obrazie "Sypiając z wrogiem" z Julią Roberts i Patrickiem Berginem. Twórcy gwarantują mimo wszystko pełen napięcia wieczór.

Emisja:
Poniedziałek Wielkanocny - godz. 22:20
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający