Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT ODPOWIADA NA KRYTYKĘ WIDZÓW PO EMISJI "WILKA Z WALL STREET"Drukuj

Polsat (HD)
Telewizja Polsat wydała oświadczenie, w którym odnosi się do fali krytyki, jaka spadła na stację, po wczorajszej emisji "Wilka z Wall Street". Polsat pokazał film w wersji telewizyjnej, niezawierającej wielu kontrowersyjnych i odważnych scen, w stosunku do wersji kinowej.

Komunikat Polsatu (pisownia oryginalna):

"Nie cenzurujemy filmów i nie dokonujemy w nich żadnych zmian, co oznacza że nie ocenzurowaliśmy filmu »Wilk z Wall Street«. Wersję filmu, którą wyemitowaliśmy otrzymaliśmy od dystrybutora, jest to wersja emitowana w innych krajach Europy. Jest to więc wersja zaakceptowana bez wątpienia przez twórców filmu i jego dystrybutora. Możemy jedynie dodać, że wersja kinowa filmu najprawdopodobniej nie mogłaby zostać wyemitowana o godzinie 20.00 ze względu na polskie przepisy prawa i regulacje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Emisja filmu w wersji kinowej mogłaby się odbyć dopiero po godzinie 23.00, co oznacza że zakończyłaby się dopiero po godzinie 2.00 w nocy.

Oczywiście wolelibyśmy wyemitować wersję kinową, ale nie jest to możliwe przed godziną 23.00 ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy prawa.

Przypominam również, że często nawet w kinach wyświetlane są różne wersje filmów – co ma miejsce np. w przypadku wersji reżyserskich, które zwykle zawierają o wiele więcej materiału zdjęciowego niż wersje znane szerokiej publiczności. Co więcej, w samych Stanach Zjednoczonych dość często zdarza się, że wersja kinowa różni się od telewizyjnej."


"Wilk z Wall Street" przedstawia prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street. Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) pechowo zaczyna karierę w październiku 1987, kiedy akcje na Wall Street lecą w dół, a firmy maklerskie zwalniają ludzi. Po pewnym czasie na bezrobociu w 1989 roku zakłada własną firmę Stratton Oakmont, która obraca tzw. śmieciowymi akcjami, czyli akcjami wartymi ułamki dolara. Jego wspólnikiem i prawą ręką jest Donnie Azoff Belfort (Jonah Hill), którego poznaje przypadkiem. Niezwykły dar przekonywania Belforta i wiedza, że nie klient, lecz pośrednik jest w handlu najważniejszy sprawiają, że Stratton Oakmont przynosi ogromne zyski. Szybki i oszałamiający sukces finansowy przyniosły Belfortowi władzę i poczucie bezkarności. W końcu zaczyna popełniać błędy. W 1998 roku następuje przełom. Żona kieruje go na odwyk i występuje o rozwód. Do tego wieloletnie śledztwo prowadzone przez agenta FBI Gregory'ego Colemana (Patrick Denham) kończy się sukcesem służb federalnych i aresztowaniem Belforta. Reżyserem "Wilka z Wall Street" jest laureat Oscara Martin Scorsese. Polsat pokazał ten film w poniedziałkowym paśmie MegaHit.
#1 | Vulgarus dnia 12.04.16 21:48
Każdy film o treści erotycznej lub mocno wulgarnej posiada swoje dwie kopie, bo nie tylko w Polsce nie można takich treści emitować przed 23. Nie wiem po co polsat się tłumaczy - to jedyna słuszna decyzja, która nie naraziła go na milionowe kary, a takie z pewnością zostałyby nałożone na CP.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający