Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLSAT JimJam Z NOWYM SERIALEM ANIMOWANYM "ARTUR"Drukuj

Polsat JimJam
Artur to sympatyczny i ciekawy świata mrównik afrykański, a zarazem uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej. Wraz ze swoimi siostrami i przyjaciółmi ze szkoły, Artur przeżywa na co dzień wiele przygód, a każda z nich jest dla bohaterów uniwersalną lekcją, z której wyciągają nauczkę na przyszłość. Serial animowany "Artur" zadebiutuje na antenie Polsat Jim Jam 1 maja.

Artur Read wraz z rodzicami i dwiema młodszymi siostrami, czteroletnią Małą Wu i maleńką Kate, mieszkają przy głównej ulicy miasta Elwood. Readowie są kochającą się rodziną, a Artur dużo czasu spędza z młodszą siostrą, mimo że dziewczynka często wpędza go w kłopoty. Bohater jest uczniem trzeciej klasy szkoły podstawowej, gdzie codziennie spotyka swoich przyjaciół. Po powrocie z zajęć lubi czytać książki, grać na fortepianie oraz uprawiać sport.

Artur i jego przyjaciele codziennie przekonują się o różnorodności świata, dowiadując się, że można mieć odmienne poglądy oraz spojrzenie na rzeczywistość. Przedstawione w serii historie ukazane są z kilku punktów widzenia, tak by mali widzowie łatwiej mogli zrozumieć konsekwencje różnych zachowań. W jednym z odcinków, Artur i jego koledzy żartują sobie z nowego swetra Sue Ellen. Nie zdają sobie jednak sprawy, jak wielką przykrość sprawiają w ten sposób małej kotce. Innym razem bohaterowie poznają konsekwencje nieprzemyślanego umieszczenia filmu w sieci, który narusza dobre imię ich przyjaciółki. Z kolei pojawienie się w szkole nowej uczennicy – Ladonny, uświadamia wszystkim jak trudno jest, gdy nikogo się nie zna. Dziewczynka chcąc zdobyć uznanie znajomych opowiada im niesamowite historie. Co jednak zrobi, gdy skończą się jej pomysły? Na szczęście Artur przekonuje ją, że najlepiej być po prostu sobą – prawdziwi przyjaciele będą lubić ją za to jaka jest, a nie z powodu talentu do opowiadania. Swoją lekcję otrzymuje również Mała Wu, która nie dostaje głównej roli w szkolnym przedstawieniu. Zazdrości sukcesu swojej koleżance i ma nadzieję, że dziewczynka rozchoruje się lub przestraszy odpowiedzialnego zadania. Gdy naprawdę tak się dzieje, Mała Wu zrozumie, że wcale nie potrafi się cieszyć z nieszczęścia, które spotkało przyjaciółkę. Każdy odcinek serii przekazuje dzieciom jakąś uniwersalną prawdę, np. że zawsze warto być sobą, mówić prawdę, a także że nie należy nikomu zazdrościć.

Serial "Artur" powstał na podstawie książek napisanych i zilustrowanych przez Marca Browna, które zyskały ogromną popularność w ponad 80 krajach na całym świecie. Sama animacja również była wielokrotnie nagradzana. Zdobyła między innymi sześć nagród Emmy oraz prestiżową George Foster Peabody Award, a amerykański dwutygodnik "TV Guide" przyznał "Arturowi" 26 miejsce na liście "50 najlepszych postaci z kreskówek wszech czasów". Kolejne serie "Artura" dopasowywane są przez twórców do aktualnej sytuacji społecznej, gospodarczej i technologicznej, a także nawiązują do bieżących trendów w popkulturze.

Na wspólne odkrywanie świata z Arturem Polsat JimJam zaprasza w dni powszednie o 6:45, 16:10 i 19:00 oraz w weekendy o 19:00 (od 1 maja).
#1 | mario dnia 12.04.16 13:38
najpierw niech w końcu przejdą na standart tv-16/9,inne kanały dziecięce już to zastosowały.
#2 | widz. dnia 12.04.16 21:17
Dzisiejszych czasach HD jest juz powszechnym standardem, a tu nawet 16:9 nie chca przejść. A widzieliście jaki jest spadek oglalnosci stacji ?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający