Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CYFROWY POLSAT Z WYŻSZYM RATINGIEM OD AGENCJI MOODY'SDrukuj

Cyfrowy Polsat
16 maja agencja ratingowa Moody’s Investors Service podwyższyła rating korporacyjny spółki Cyfrowy Polsat (ang. corporate family rating - CFR) z poziomu Ba3 do poziomu Ba2 z perspektywą stabilną.


W uzasadnieniu agencja Moody’s podała, że podwyższenie ratingu odzwierciedla w szczególności:
* postępy w procesie integracji Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu,
* kontynuację działań mających na celu uproszczenie struktury korporacyjnej oraz struktury zadłużenia,
* korzyści strategiczne i kosztowe wynikające z nabycia grupy kapitałowej Midas S.A.,
* konsekwentne oddłużanie przez ostatni rok ukierunkowane na osiągnięcie zakładanego progu długu netto do EBITDA na poziomie 1,75 w średnim terminie.

Agencja Moody’s podkreśliła również silną pozycję grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu zarówno na rynku płatnej telewizji, jak i na rynku telefonii mobilnej oraz jej stabilne wyniki operacyjne, wspierane ofertą usług łączonych smartDOM. Ponadto na ocenę ratingową pozytywnie wpłynęło zmniejszenie ekspozycji spółki na ryzyko walutowe, co wynika z zakończonego refinansowania zadłużenia denominowanego w walutach obcych długiem w polskich złotych, oraz wysoka płynność związana z silnymi generowanymi przepływami wolnych środków pieniężnych, rozłożoną w czasie zapadalnością zadłużenia oraz dostępnym, niewykorzystywanym obecnie kredytem rewolwingowym w wysokości 1 mld zł.

Rating nie jest rekomendacją dotyczącą kupna, sprzedaży ani utrzymania stanu posiadania papierów wartościowych i może zostać w każdym momencie poddany zmianie lub wycofany.
#1 | Chick dnia 19.05.16 21:24
Decyzja Moody`s po znakomitych wynikach finansowych i stałych zyskach od lat spółki polsat mogła być tylko jedna. CP to dzisiaj świetna lokata inwestycyjna.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający