Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

KILIAN: TYSIĄCE SPRZEDANYCH MODEMÓW LTEDrukuj

Plus
Od 29 listopada klienci sieci Plus mogą korzystać z superszybkiej technologii LTE. Z LTE można korzystać w ponad tysiąc trzystu miejscowościach w całej Polsce. Jest duże zainteresowanie tą usługą, sa już tysiące sprzedanych modemów w ciągu dwóch tygodni - powiedział dziennikarzom wiceprezes Polkomtelu Krzysztof Kilian.

"To są tysiące sprzedanych modemów w ciągu dwóch tygodni" - powiedział Krzysztof Kilian.

LTE, czyli Long Term Evolution, to technologia, która stanowi wielki krok naprzód w stosunku do najnowocześniejszych obecnie używanych technologii mobilnego Internetu trzeciej generacji (3G). Jej parametry wytrzymują porównanie z jakością usług oferowanych przez najlepszych dostawców Internetu stacjonarnego. LTE to nieosiągalna wcześniej prędkość, stabilność i jakość połączenia mobilnego. Pozwala na pobieranie danych z prędkością do 100 Mb/s i na wysyłanie danych z prędkością do 50Mb/s. Co te prędkości oznaczają w praktyce? To proste. Ściągnięcie filmu o wielkości 1 GB, które dotąd użytkownikom zajmowało kilka godzin, potrwa teraz niecałe 2 minuty, a pobranie piosenki mp3 o wielkości 5 MB to niecała sekunda! Podobnie wysyłając zdjęcia czy filmy do znajomych, możemy być pewni, że dostaną je od razu i obejrzą po kilku minutach.

Polkomtel, operator sieci Plus znalazł się, obok Cyfrowego Polsatu, w gronie pionierów nowej technologii. Plus, rozpoczął oferowanie mobilnego internetu w technologii LTE we współpracy z Mobylandem i Centernetem. W pierwszym etapie w zasięgu oferowanej przez Plusa technologii znajdzie się co piąty Polak.

Wśród miast objętych zasięgiem LTE znalazły się wielkie aglomeracje, m.in.: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Trójmiasto, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Opole, Lublin, Białystok, Rzeszów i Kielce, ale, co ważne, także dużo mniejsze miejscowości, np. Aleksandrów Kujawski, Bartoszyce, Golina, Jabłonowo Pomorskie, Kazimierz Dolny, Miastko, Parczew, Radymno, Szczawno-Zdrój, Węgrów, Zakroczym i wiele innych. W zasięgu tej technologii znajduje się obecnie prawie 22%populacji naszego kraju i będzie on dynamicznie poszerzany.

źródło: PAP/.telix.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający