Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT W 16:9 OD PONIEDZIAŁKU 19 GRUDNIADrukuj

Polsat (HD)
Z dniem 19 grudnia 2011 roku kanał Polsat rozpocznie nadawanie swojego programu w formacie panoramicznym 16/9 z WSS. Przełączenie emisji programu oznacza poprawę jakości odbioru dla wszystkich posiadaczy odbiorników panoramicznych.

Posiadacze starszych typów odbiorników zmian niemal nie odczują i tak jak dotychczas programy nadawane w 16:9 będą oglądać z czarnymi paskami na górze i dole ekranu.

Posiadacze nowego typu odbiorników mogą liczyć wreszcie na wysokiej jakości odbiór telewizyjny dowolnych programów na pełnym ekranie i bez zniekształceń. W sygnale telewizyjnym będzie nadawany impuls WSS, który automatycznie dostosuje format wyświetlanego obrazu do programów w formacie 16:9 oraz do programów archiwalnych w formacie 4:3. Zarówno w przypadku nowych, jak i starszych odbiorników istnieje możliwość ręcznego rozciągnięcia obrazu na pełen ekran z odpowiednią stratą jakości, treści lub kosztem zniekształceń geometrycznych.

Zmiana dotyczy także emisji "Wydarzeń" w Polsacie. Serwis jest już nadawany w formacie 16:9 na antenie Polsatu News (kanał od początku istnienia nadaje w 16:9), a na antenę głównego Polsatu był przycinany tak, aby przystosować go do formatu 4:3. Od 19 grudnia br. widzowie Polsatu będą widzieć cały kadr "Wydarzeń" w formacie 16:9. W przypadku starszych odbiorników będzie się to odbywać z czarnym paskiem na górze i dole ekranu.

Źródło: Interia.pl
#1 | Emil dnia 16.12.11 19:29
Każdy popełnia ten błąd Uśmiech Oficjalna nazwa tych formatów zapisuje się poprzez użycie dwukropka, a nie ukośnika Uśmiech Np. 4:3, 16:9, 5:4, 14:9 czy 21:9 Z przymrużeniem oka
#2 | PN dnia 16.12.11 19:35
Emil Dzięki poprawionePokazuje język

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający