Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PŁOCKIE KABARETY Z LEPSZĄ OGLĄDALNOŚCIĄ W GRUPIE 16-49 NIŻ FESTIWAL TVP1Drukuj

Polsat (HD)
Jubileuszowa X Płocka Noc Kabaretowa, która na antenie Telewizji Polsat gościła po raz pierwszy, okazała się dużym sukcesem. Trwający ponad 3 godziny koncert obejrzało średnio ponad 2,1 mln widzów, co przełożyło się na 18,2% SHR w grupie wszystkich badanych oraz 22,8% SHR w grupie komercyjnej.

W trakcie nadawania X Płockiej Nocy Kabaretowej Telewizja Polsat była absolutnym liderem w grupie 16-49 wyprzedzając zarówno TVP1 (z Festiwalem Opole 2016) - 13,8%, jak i TVN - 8,6% oraz TVP2 - 4,7%.

W tym roku Płock po raz dziesiąty stał się stolicą polskiego kabaretu. Podczas gdy sportowcy z całego świata przygotowują się intensywnie do zmagań podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, swoje przygotowania mieli również artyści kabaretowi. Trwający ponad 3 godziny wieczór pełen premierowych skeczy, najlepszych monologów i piosenek nawiązujących do olimpijskiej rywalizacji wypełnili m.in. Kabaret Paranienormalni, Artur Andrus, Formacja Chatelet i kabaret Łowcy.B. Gospodarzem wieczoru był zielonogórski Kabaret Nowaki.

Tydzień wcześniej zdecydowanym liderem oglądalności weekendu był z kolei Polsat SuperHit Festiwal 2016 (27-29 maja). Koncerty Polsat SuperHit Festiwal były najchętniej oglądanymi pozycjami programowymi – w sumie, średnie udziały trzech festiwalowych dni dały Telewizji Polsat pozycję lidera oglądalności w obu grupach audytoryjnych. Łączna widownia festiwalowych koncertów to ponad 9,2 mln widzów. Średnia minutowa widownia w trzy festiwalowe dni wyniosła niemal 2 mln 250 tys. widzów, co przełożyło się na wysokie udziały w obu grupach audytoryjnych - po 20,5% SHR. Dla porównania konkurencyjny 53. KFPP w Opolu, nadawany w miniony weekend w grupie komercyjnej osiągnął słabszy wynik - jedynie 16,3% SHR.


Dane: Nielsen Audience Measurement za Telewizją Polsat
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający