Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT POKAŻE KONCERT JUBILEUSZOWY ZESPOŁU ICH TROJEDrukuj

Polsat (HD)
24 czerwca Telewizja Polsat pokaże koncert jubileuszowy zespołu Ich Troje, zatytułowany "Dwudziestolecie Ich Troje - A wszystko to… bo ciebie kocham". W katowickim Spodku usłyszymy wszystkie przeboje grupy m.in.: "Powiedz", "A wszystko to…(bo ciebie kocham)", "Zawsze z Tobą chciałbym być", "Babski świat" czy "Keine Grenzen – Żadnych Granic".

Obok obecnych członków Michała Wiśniewskiego, Jacka Łągwy czy Marty Milan, wystąpią byłe wokalistki zespołu Ania Świątczak i Justyna Majkowska. Gościem specjalnym koncertu będzie również esencja śląskości, czyli znany z czwartej edycji "Tylko muzyka. Must be the music" zespół Oberschlesien, z którym Ich Troje wykonają piosenkę "Błędne wojenne rozkazy".

Ich Troje to dla jednych najważniejszy zespół ich młodości, dla innych symbol kiczu. Na przełomie XX i XXI wieku szybko dotarli na szczyt, stając się najbardziej popularnym zespołem w Polsce. Na przekór mediom, które początkowo nie chciały grać ich piosenek, odnieśli spektakularny sukces sprzedając łącznie trzy miliony płyt. Chwytliwe melodie ich największych przebojów zna chyba każdy urodzony nad Wisłą.

Michał Wiśniewski wokalista, twórca tekstów i lider Ich Troje. Dziś prywatnie wielbiciel latania z licencją pilota, a od niedawna również rajdów samochodowych. Na początku lat 90-tych biznesmen, współwłaściciel firmy produkującej karty magnetyczne z bogatą i skomplikowaną przeszłością. Jego muzyczna przygoda rozpoczęła się gdy w grudniu 1994 roku poznał Jacka Łągwę. Szukał kogoś kto napisałby aranżacje do spektaklu muzycznego. Jacek tych aranży nie napisał, przekonał za to Michała, żeby ten swoje oszczędności zainwestował w studio nagrań.

Początki były bardzo trudne, bywalcy klubu ograniczali się do obserwowania, nikt nie chciał śpiewać, więc próbując zachęcić opornych często całe wieczory śpiewali Michał i Jacek. Na zmianę. Dopiero przeniesienie klubu do centrum Łodzi zmieniło sytuację. To właśnie w klubie karaoke Michał i Jacek znaleźli i namówili do współpracy późniejszą pierwszą wokalistkę zespołu Magdę Femme, wówczas studentkę socjologii.

W 1996 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu "Intro", rok później kolejna – "ITI Cd". Oba albumy choć były ciekawym połączeniem kilku muzycznych stylów, nie odniosły wielkiego sukcesu. Ten przyszedł wraz z trzecią płytą zespołu zatytułowaną "3", która uzyskała status platyny i sprzedała się w nakładzie ponad 80 tysięcy egzemplarzy. Był rok 1999 i Polacy po raz pierwszy usłyszeli "A wszystko to…(bo ciebie kocham)" i niemal oszaleli na punkcie tego hitu, który był coverem utworu "Alles aus Liebe" niemieckiego zespołu Die Toten Hosen. Ta piosenka trafiła w gusta rodaków z siłą rażenia pioruna, a charyzmatyczny i prawdziwy na scenie Michał Wiśniewski i Ich Troje stali się gwiazdami.

Kolejne płyty "AD.4" i "Po piąte…a niech gadają" wydane odpowiednio w 2001 i 2002 roku to sukcesy, jak na polski rynek muzyczny początku XXI, gigantyczne. Oba albumy Ich Troje nagrali z nową wokalistką Justyną Majkowską, oba rozeszły się w ponad czterystutysięcznych nakładach uzyskując status diamentowych. Zespół był wtedy u szczytu popularności grając nawet 250 koncertów rocznie. Każdy taki koncert był tak naprawdę wielkim kolorowym show, łączącym muzykę z choreografią pełną tancerzy, statystów i rekwizytów, a każda piosenka była opowiadaną historią, która działa się na scenie.

Zespół zabłysnął jeszcze w 2003 roku albumem "The Best of Ich Troje", którego sprzedaż przekroczyła 80 tysięcy egzemplarzy i dała im kolejną platynę. Wiosną w finale konkursu Eurowizji w Rydze na Łotwie, Ich Troje z piosenką "Keine Grenzen – Żadnych Granic" zajęli 7 miejsce. Wydana rok później, z nową wokalistą Anią Świątczak, płyta "6-ty ostatni przystanek" po trzech miesiącach sprzedaży zyskała status złotej, ale był to ostatni komercyjny sukces zespołu. Ich Troje zaś na kilkanaście miesięcy zeszli ze sceny. Jesienią 2013 roku zupełnie odmieniony Michał Wiśniewski wydał swój drugi album solowy. Dwa lata później zespół wrócił na scenę z serią jubileuszowych występów.

Koncert jubileuszowy w piątek, 24 czerwca, o godz. 22:00 w Polsacie. Gospodarzem wieczoru będzie Krzysztof Ibisz.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający