Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

PLUS OFICJALNYM PARTNEREM WIZYTY OJCA ŚWIĘTEGO W POLSCEDrukuj

Plus
Polkomtel, operator sieci Plus, bierze udział w przygotowaniach do wizyty Papieża Franciszka w Polsce. Plus jako Oficjalny Partner Wizyty Ojca Świętego w Polsce aktywnie wspomaga przygotowania do wizyty papieża Franciszka na Jasnej Górze w Częstochowie, a wraz z innymi operatorami również w Brzegach.

Będzie wspierał pielgrzymów w każdym miejscu, gdzie będą obecni, w tym w szczególności na Jasnej Górze i na lotnisku Pobiednik Wielki pod Krakowem.

28 lipca w Częstochowie na Jasnej Górze, w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i 1050 rocznicą chrztu Polski odbędzie się uroczysta msza św. z udziałem papieża Franciszka. Plus zapewni bezpłatny Internet na terenie Klasztoru (routery Wi-Fi LTE zamontowane na czas ŚDM) dla uczestników mszy i pielgrzymów z całego świata. Zostanie między innymi ustawiona dodatkowa mobilna stacja bazowa oraz udostępnionych kilkadziesiąt routerów Wi-Fi LTE wraz z kartami SIM LTE. Wzmocniony zostanie również zasięg GSM, UMTS i LTE na terenie Klasztoru na Jasnej Górze. Polkomtel zapewni wsparcie technologiczne podczas uroczystości, ale także przygotuje dla 12.000 wolontariuszy (opiekunowie grup pielgrzymów polskich i zagranicznych) specjalne startery JA+ Na Kartę pozwalające na darmowy nielimitowany kontakt pomiędzy sobą i innymi pielgrzymami. Każdy opiekun grupy pielgrzymów otrzyma za darmo dedykowany starter, w ramach którego dostanie rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich polskich sieci komórkowych oraz 11 GB Internetu. Ponadto wolontariusze zostaną wyposażeni w koszulki przygotowane przez Polkomtel na Światowe Dni Młodzieży.

Na lotnisku Pobiednik Wielki pod Krakowem gdzie przygotowane będzie pole namiotowe dla około 80-90 tysięcy pielgrzymów z całego świata, Plus zapewni wsparcie łączności. W celu zwiększenia i polepszenia zasięgu GSM, UMTS i LTE zostanie wystawiona tymczasowa stacji bazowa Polkomtelu zlokalizowana niedaleko pola namiotowego pielgrzymów. Polkomtel dostarcza również karty SIM LTE do kilkudziesięciu routerów Wi-Fi LTE, które będą zainstalowane wokół pola namiotowego na terenie koło lotniska Pobiednik Wielki oraz na terenie Klasztoru Ojców-Paulinów na Skałce (Kraków). Dzięki temu pielgrzymi będę mieli dostęp do Internetu, co pozwoli im na kontaktowanie się z rodziną, przyjaciółmi i innymi pielgrzymami.

W Brzegach, gdzie jest zaplanowane główne spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą, Polkomtel wspólnie z trzema pozostałymi głównymi operatorami wystawią dziesięć tymczasowych wież mobilnych, których zadaniem będzie wsparcie łączności i zasięgu mobilnego dla uczestników mszy. Brzegi są miejscem, gdzie wszyscy czterej najważniejsi operatorzy telekomunikacyjni współpracują, aby w możliwie jak największym stopniu usprawnić łączność dla Pielgrzymów. Dodatkowe dwie tymczasowe stacje bazowe będą postawione również na Błoniach Krakowskich – wieże te dostarcza inny główny operator komórkowy w Polsce, który również jest zaangażowany w przygotowania do wizyty papieża Franciszka w Polsce.

W ramach Grupy Polsat, obok Polkomtelu również Telewizja Polsat będzie aktywnie relacjonować wizytę Ojca Świętego w Polsce i informować o wszystkich najważniejszych wydarzeniach związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Swoje relacje będzie nadawała zarówno z Jasnej Góry, Brzegów, jak i Krakowa. Telewizja Polsat będzie również transmitowała na swojej antenie uroczysty koncert związany ze Światowymi Dniami Młodzieży, który odbędzie się 21 lipca (czwartek) na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Patronat nad koncertem objęła Archidiecezja Warszawska, której przewodniczy Arcybiskup Metropolita Warszawski, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający