Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

WYBORY PREZYDENCKIE W USA - POLSAT NEWS Z WYDANIEM SPECJALNYMDrukuj

Polsat News (HD)
W środę, 9 listopada, o godzinie 4:00, na antenie Polsat News rozpocznie się wydanie specjalne poświęcone w całości wyborom prezydenckim w Stanach Zjednoczonych. To najważniejsze wydarzenie polityczne tego roku, w którym zostanie wyłoniony 45 Prezydent USA.

Po raz pierwszy w historii najważniejszy urząd w Stanach Zjednoczonych ma szansę objąć kobieta, kandydatka Partii Demokratycznej – Hilary Clinton. Jej konkurentem jest kandydat Partii Republikańskiej, miliarder Donald Trump. Walka o fotel w Białym Domu będzie trwać praktycznie do samego końca, gdyż zarówno Clinton jak i Trump mają zbliżone wyniki w sondażach przedwyborczych.

Przebieg wyborów i reakcje obu sztabów na wyniki relacjonowane będą przez Magdę Sakowską, korespondentkę Polsat News w USA i Jana Mikrutę, reportera "Wydarzeń". Relację z wieczoru wyborczego organizowanego przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie poprowadzi Wojciech Brzeziński, dziennikarz Polsat News.

Korespondenci Polsat News w Berlinie (Tomasz Lejman), Moskwie (Tomasz Kułakowski) i Brukseli (Dorota Bawołek) będą relacjonować reakcję europejskich stolic na wynik amerykańskich wyborów. Olga Owczarek ze studia Polsat News w Warszawie przybliży widzom zasady amerykańskiego systemu wyborczego, a także programy i poglądy obu kandydatów. Pierwsze reakcje rynków finansowych, a także wszystko to, co będzie się działo w mediach społecznościowych przedstawi Klaudiusz Slezak. W wydaniu specjalnym ponadto rozmowy z ekspertami i politykami. Wśród zaproszonych gości: Witold Waszczykowski - minister spraw zagranicznych, Ryszard Czarnecki – Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, dr Tomasz Płudowski – amerykański UKSW, Łukasz Pawłowski - "Kultura Liberalna", Małgorzata Zawadka - była korespondentka polskich mediów w USA, Anna Szubert - ekspert ds. wizerunku, dr Paweł Kowal - Instytut Nauk Politycznych PAN, Paweł Zalewski - Platforma Obywatelska.

Wydanie specjalne 9 listopada w Polsat News poprowadzi Bartosz Kurek.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający