Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

MONITORING DOMU I FIRMY W CYFROWYM POLSACIEDrukuj

Cyfrowy Polsat
Bezpieczny Dom i Bezpieczna Firma to nowe usługi Cyfrowego Polsatu, pozwalające klientom na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkania, domu lub firmy. Teraz w każdym momencie, za pośrednictwem telefonu, można sprawdzić, co się dzieje w monitorowanym pomieszczeniu.

System jest oparty o aplikację mobilną, dostępną na urządzenia z systemami Android i iOS, dzięki czemu nie wymaga instalacji okablowania.

Zwiększenie bezpieczeństwa własnego domu czy firmy zapewnia komfort ich właścicielom w momentach, kiedy nie mogą się w nich fizycznie znajdować. Dzięki nowej usłudze, wykorzystującej kamerę IP oraz sieć internetową, teraz możliwy jest stały monitoring pomieszczeń, który:
* za pośrednictwem kamery z detekcją ruchu uruchamia alarm i nagra niechcianego gościa w lokalu,
przyda się, gdy podczas nieobecności domowników w mieszkaniu znajdują się inne osoby, np. ekipa remontowa czy niania,
* pozwala sprawdzać, co robi dziecko podczas nieobecności rodziców,
* może z powodzeniem zastępować urządzenia typu elektroniczna niania, pokazując obraz z pokoju, w którym śpi dziecko,
* w przypadku firmy – pozwala na monitorowanie pomieszczeń w momencie nieobecności właściciela, np. w nocy.

System za pośrednictwem kamery wykrywa ruch, nagrywa zdarzenia i przechowuje nagrania na bezpiecznym serwerze. Właściciel jest powiadomiony o wykryciu ruchu przez SMS, e-mail oraz w aplikacji, dzięki czemu może natychmiastowo zareagować. Kamera umożliwia także stały podgląd na żywo, obraz przesyłany jest do urządzenia użytkownika szyfrowanym łączem.

Usługi są dostępne wraz z profesjonalnymi kamerami IP Locon BD.03, które należy podłączyć do Internetu (Wi-Fi). Każda kamera przekazuje obraz w jakości HD, a dzięki samoczynnemu przełączaniu na tryb nocny pozwala na oglądanie obrazu także w ciemności. Można nią sterować za pomocą aplikacji mobilnej lub przez WWW – zakres obrotu wynosi 120 stopni w pionie i 355 w poziomie. Kamera posiada wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiający komunikację z osobami przebywającymi w monitorowanym pomieszczeniu.

Zapisane nagrania z kamery są przechowywane w chmurze (na bezpiecznych serwerach), co skutecznie eliminuje ryzyko ich utraty w momencie zniszczenia kamery, np. przez złodzieja. Oferowana usługa pozwala na zapis do 24 godzin nagrań, które są przechowywane na serwerach przez 3 dni (dla każdej kamery).

Usługa jest dostępna w ofercie na 24 miesiące zarówno dla klientów indywidulanych – Bezpieczny Dom, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą – Bezpieczna Firma. Możliwy jest wybór opcji z jedną lub dwiema kamerami. Cena oferty Bezpieczny Dom wynosi 26 zł brutto miesięcznie z 1 kamerą lub 50,43 zł – z 2 kamerami, zaś Bezpieczna Firma to 21,14 zł netto (26 zł z VAT) z 1 kamerą i 41 zł netto (50,43 zł z VAT) – 2 kamerami. Klient ma również możliwość rozszerzenia zakresu usługi o Pakiet Extra, który wydłuża czas nagrań do 72 godzin (3 dni), a czas przechowania nagrań na serwerze do 7 dni. Dodatkowo klient uzyskuje dostęp do opcji nadpisywania nagrań po wykorzystaniu przestrzeni na serwerze. Koszt Pakietu Extra to 10 zł brutto miesięcznie dla usługi z jedną kamerą i 15 zł netto miesięcznie (18,45 z VAT) dla usługi z dwiema kamerami.

Usługa jest dostępna we wszystkich punktach sieci Cyfrowego Polsatu. Od niedawna oferuje ją także sieć Plus.
#1 | Eryk dnia 20.12.16 13:39
To może być bardzo ciekawy patent. No i dobre uzupełnienie do usług tv, internetowych itd., jakie już od dłuższego czasu sprzedaje CP. Pewnie za kilka miesięcy dowiemy się, jak trafiony był to produkt. Ale zanosi się na to, że ludzie powinni być zainteresowani.
#2 | Lubek dnia 21.12.16 13:45
Ogólnie bardzo pozytywnie trzeba docenić to, że w Polsacie na jeden abonament można mieć dużo różnych usług. A w zasadzie nie tyle na jeden abonament, co przy jednej umowie kolejne usługi są znacznie tańsze. To ma sens i dużo, a nawet bardzo dużo osób z tego korzysta - ponad milion.
#3 | Gerry dnia 25.12.16 09:28
Polsat lubi zaskakiwać i w swoim smartdomie umieścił już naprawdę sporo interesujących usług. Jest na to zapotrzebowanie co potwierdzają dane CP, z których wynika, że już ok. 1,5 mln klientów korzysta z programu lojalnościowego.
#4 | Montezuma dnia 25.12.16 16:32
26 zł miesięcznie to żadna cena, jeśli w zamian dostaje się poczucie bezpieczeństwa. Bardzo ciekawa usługa, raczej z niej skorzystam. Cyfrowy Polsat - kłaniam się wam w pas!
#5 | Ola Guc dnia 27.12.16 13:11
Napisali, że od niedawna tę usługę oferuje także sieć Plus. Dobrze się składa, bo jestem abonentem. Opis tej możliwości monitoringu brzmi zachęcająco, cena jest fajna. Przyjrzę się.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający