Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

UDOSTĘPNIŁ NA FACEBOOKU GALĘ KSW 37, ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘDrukuj

PPV CP
Policjanci z Opola i Kluczborka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozpowszechnianie grudniowej gali KSW 37. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli telefon 30-latka, który służył do popełnienia przestępstwa. Zatrzymany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz za rozpowszechnianie cudzego utworu grozi mu kara do 2 lat więzienia - czytamy na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

14 grudnia, funkcjonariusze Sekcji do Walki z Cyberprzestępczością, wspólnie z kryminalnymi z Kluczborka, zatrzymali 30-latka. Mężczyzna podejrzany jest o bezprawne rozpowszechnianie transmisji telewizyjnej - gali sztuk walki KSW. Do przestępstwa tego doszło 3 grudnia 2016 roku na terenie powiatu nyskiego.

Kryminalni, zajmujący się na co dzień walką z cyberprzestępczością, na podstawie uzyskanych danych, wytypowali podejrzanego o nielegalne rozpowszechnianie. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, wykorzystując możliwość streamingu obrazu, rozpowszechnił transmitowaną na żywo galę KSW, wykorzystując do tego posiadany telefon komórkowy.

Policjanci ustalili, że rozpowszechnioną w ten sposób transmisję na żywo obejrzało ponad 33 tys. osób. Straty z tytułu utraconych korzyści, jakie spowodował mężczyzna, pokrzywdzony oszacował na 1,3 mln złotych.

Przypomnijmy, że gala KSW 37, na której walką wieczoru był pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z popularnym "Popkiem", oferowana była wyłącznie w dodatkowo płatnym systemie PPV. Gala była dostępna m.in. w Cyfrowym Polsacie i IPLI.
#1 | Marek dnia 21.12.16 13:26
W sumie to to rozumiem. NIe po to Polsat ładuje wielkie miliony w organizację takiej gali, żeby potem na tym nie zarobić. To jest po prostu kradzież. I takie praktyki są niedopuszczalne.
#2 | Bokser dnia 22.12.16 12:47
I się gościu doigrał - niestety w necie nikt nie jest ananimowy i trzeba liczyć się z tym co się robi. A konsekwencje nigdy nie są nam znane.
Jak pisał Marek Polsat ładuje w transmisje kasę i chce zarobić, a nie tracić na transmisjach w necie.
#3 | Grzegorz dnia 22.12.16 15:52
Dokładnie, tak to jest. Swoją drogą, nie po to się kupuje prawa do gali, nie po to się organizuje ją, żeby nie mieć z tego zarobku. Przecież Polsat robi to dla nas, kibiców (no i dla zarobku, oczywiście, też, ale to przecież nie jest zarzut), więc dobrze, że tu czuwa prawo, bo z czasem takie imprezy mogłyby stać się nieopłacalne, a przecież nie chodzi o to, żeby tego typu rozrywki w tv nie było.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający