Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

NADAWCY TV PULS NIE PODOBA SIĘ NOWE POZYCJONOWANIE KANAŁU NA LIŚCIE CPDrukuj

Cyfrowy Polsat

2 stycznia Cyfrowy Polsat przesunął TV Puls HD na liście kanałów - z pozycji 84 na 157. W związku z tym nadawca stacji wydał oświadczenie, które publikujemy poniżej.

W dniu 2 stycznia 2017 r. operator platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat S.A., samowolnie i bez jakiegokolwiek uprzedzenia zdecydował się przesunąć program telewizyjny TV Puls z dotychczasowej pozycji 84 na pozycję 157 i ulokować na pozycji nr 84 program Super Polsat, rozpowszechniany przez swoją spółkę zależną. W wyniku tego działania Telewizja Puls skierowała do Cyfrowego Polsatu wezwanie o przywrócenie programu TV Puls na dotychczasową pozycję 84 argumentując, iż działanie Cyfrowego Polsatu jest nie tylko zakłóceniem dostępu do odbioru programu TV Puls i pogwałceniem prawa odbiorców do informacji, ale czynem nieuczciwej konkurencji, polegającym na przejęciu przez program Super Polsat audytorium dotychczas zgromadzonego przez TV Puls na wspomnianej pozycji 84. Działanie Cyfrowego Polsatu S.A. jest także sztandarowym przykładem nadużycia pozycji dominującej w środkach masowego przekazu, gdzie operator posiadający sieć dystrybucyjną (w tym przypadku platformę satelitarną) decyduje się preferować program swej spółki zależnej, kosztem innego nadawcy, naruszając przy tym reguły ochrony konkurencji i otwartego charakteru audiowizualnych usług medialnych. W tych okolicznościach Telewizja Puls Sp. o.o. podejmie wszelkie kroki prawne w celu przywrócenia stanu zgodnego z prawem".

Aktualizacja: Całą sprawę skomentował Cyfrowy Polsat. Olga Zomer, rzecznik prasowy operatora, poinformowała, że dołączanie nowych kanałów do oferty i zmiana pozycji części z nich na liście jest czymś całkowicie normalnym i naturalnym. Każdy operator platformy satelitarnej czy sieci kablowej może dowolnie układać listę oferowanych kanałów, chyba że są inne ustalenia z nadawcą. Platforma zapowiada również kolejne nowości, o których będzie informować w niedługim czasie.

#1 | Midrach dnia 05.01.17 12:20
No to zaraz pożegnamy TV PULS - I dobrze przynajmniej jedna stacja postawiła na swoim, Polsat myśli ,że wszyscy będą tańczyć jak oni zagrają
#2 | Marek dnia 05.01.17 14:50
@Midrach CP nie może usunąć TV Puls ponieważ jest to kanał must carry, czyli taki, który musi być u każdego operatora.
#3 | Varez dnia 13.01.17 18:41
Polsat ma prawo do swojej listy i decydowania, gdzie dany kanał się znajduje. TV puls jest dobrym kanałem, choć uważam, że tematyczne polsatu i tak są zdecydowanie lepsze.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający