Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

SUKCESY CYFROWEGO POLSATU W 2011 ROKUDrukuj

Cyfrowy Polsat
Platforma Zygmunta Solorza-Żaka nie daje za wygraną. Jej właściciel zaskoczył rynek już wcześniej kupując Polkomtela, operatora Plusa.

Sieć Plus dla Zygmunta Solorza-Żaka
Szef Polsatu został na początku listopada właścicielem Polkomtela, operatora komórkowego Plus. Kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka Spartan Capital Holding zapłacił za sieć 15,1 mld zł. Nowy właściciel, a jednocześnie prezes Polkomtela, zapowiedział szeroką synergię między wszystkimi swoimi spółkami i większą sieć sprzedaży. To dobra wiadomość zarówno dla abonentów Cyfrowego Polsatu jak i Plusa. Można się spodziewać wspólnych usług - zwłaszcza w zakresie połączonej oferty triple-play i multimedialnej oferty, która będzie dostępna nie tylko z telewizora.

PPV sprzedaje się w Polsce
Walka Witalij Kliczko-Tomasz Adamek pokazała, że w Polsce jest miejsce na usługi typu pay-per-view. Przed walką telefony w call center CYFRY+ i Cyfrowego Polsatu były rozgrzane do czerwoności. Dostęp do transmisji wykupiło ponad 200 tysięcy osób. Wynik robi wrażenie, bo walkę można było obejrzeć za darmo w RTL (również w RTL CH, który jest dostępny na polskich platformach cyfrowych). Uczyniło tak 1,4 mln Polaków. O sukcesie swojej usługi PPV mówi też Cyfrowy Polsat. Największej platformie cyfrowej udało się do września sprzedać w ten sposób dostęp do 1,5 mln filmów.

Mocniejsza oferta sportowa Cyfrowego Polsatu
Przez ostatnie kilka lat Polsat Sport odpuścił trochę z ofertą piłkarską. Nadawca postawił za to na siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Ta strategia dość mocno się opłaciła, bo polskie reprezentacje zaczęły odnosić sukcesy. Teraz, przed Euro 2012, zainteresowanie piłką kopaną znowu rośnie, dlatego Polsat Sport nadrabia zaległości. W ciągu ostatniego roku oferta nadawcy została rozszerzona o wybrane mecze polskiej ligi (wszystkie może pokazywać na żywo CANAL+). Wcześniej do kanałów sportowych Polsatu wróciła Liga Mistrzów. Nic dziwnego, że Polsat chce dodatkowo promować swoją ofertę sportową. W ramach DVB-T zadebiutował Polsat Sport News.

Wprowadzenie LTE
Rok 2011 należał do technologii LTE. W tej materii niekwestionowanym liderem jest Cyfrowy Polsat. W sierpniu jako pierwszy operator wprowadził tę technologię w naszym kraju. Usługa zapewnia dostęp do internetu z prędkością do 100 Mb/s. W praktyce oznacza to, że pobranie pliku mp3 zajmuje kilka sekund, a filmu lub gry minutę-kilka minut. Pytanie, czy Cyfrowemu Polsatowi uda się przekonać do nowego rozwiązania swoich abonentów. Usługa może być strzałem w dziesiątkę w małych miejscowościach, gdzie nie ma konkurencji i wciąż króluje Neostrada.

Platformy i telewizje z tabletu
W dobie konwergencji dla abonenta platformy cyfrowej nie ma znaczenia, czy ogląda telewizję z "talerza", czy ze swojego tabletu. Takie są trendy światowe, więc podążają za nimi polscy nadawcy. Przykładem jest HBO GO, dostępne od pierwszej połowy listopada. Abonenci usługi mają dostęp do 600 filmów i seriali. Podobnym rozwiązaniem jest Strefa Wideo dostępna dla klientów Cyfrowego Polsatu. Drogą internetową w oparciu o platformę Ipla.tv abonenci mogą oglądać na żądanie kanały związane z koncernem Polsatu.

źródło: INTERIA.PL
#1 | Prokop dnia 02.01.12 08:00
Rok 2011 należał do CP i minął pod znakiem jego rozwoju. Korzyści płynące z połączenia z Plusem już odczuwamy, LTE cieszy się spora grupa jego użytkowników, bo to świetna usługa. A dostępność wciąż rośnie. Jeśli CP będzie realizował plany na 2012 tak jak w poprzednim, podobny sukces murowany.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający