Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

REPORTAŻ O MANIPULACJACH W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH W POLSAT NEWSDrukuj

Polsat News (HD)
Już jutro o godz. 18:00 Polsat News pokaże reportaż Agaty Kaźmierskiej i Wojciecha Brzezińskiego "Algorytm". W 30-minutowym dokumencie autorzy przyjrzeli się temu, jak media społecznościowe wpływają na obywateli i funkcjonowanie państw.

Rozmawiali z ekspertami polskimi i zagranicznymi, którzy badają psychikę użytkowników internetu i dowiedzieli się, jak łatwo się nią manipuluje. Poznali kulisy skutecznego działania w mediach społecznościowych.

W swoim materiale Agata Kaźmierska z redakcji zagranicznej i Wojciecha Brzezińskiego, autora programu "Horyzont zdarzeń", pokazują tło najbardziej sensacyjnych wiadomości, które pojawiły się również w polskim obiegu publicznym w ubiegłym roku, jak np. ta, że przed Światowymi Dniami Młodzieży najczęściej wyszukiwanym hasłem w Arabii Saudyjskiej było słowo Kraków, co dało pretekst do informacji, iż ISIS przygotowuje się do zamachu w Polsce.

Według komentatorów, wiele wydarzeń ubiegłego roku - Brexit, wygrana Donalda Trumpa, referendum konstytucyjne we Włoszech ws. zmian w konstytucji - to rezultaty dezinformacji w internecie.

Emisja reportażu w sobotę, 14 stycznia, o godzinie 18 w Polsat News. Po programie materiał i rozmowa Piotra Witwickiego o tym, jak polscy politycy działają w mediach społecznościowych.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający