Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"THE BRAIN - GENIALNY UMYSŁ" OD MARCA W POLSACIEDrukuj

Polsat (HD)
Ruszyły zdjęcia do pierwszej polskiej edycji programu "The Brain" - produkcji, która podbiła serca widzów na całym świecie. Wielomilionowa publiczność, spektakularne konkurencje, ale przede wszystkim niezwykli uczestnicy: ich zdolności umysłowe wykraczają daleko poza to, co znane w telewizji. Premiera show już od marca w Telewizji Polsat.

"The Brain – genialny umysł" to program jakiego do tej pory w Polsce nie było. Nowatorski, ukazujący siłę i zdolności ludzkiego mózgu. Bohaterami każdego odcinka są zwykli ludzie: dorośli i dzieci, ale ich zdolności umysłowe wykraczają poza wszelkie wyobrażalne standardy. Uczestnicy charakteryzują się wyjątkową pamięcią, wybitnym talentem matematycznym, czy ponadprzeciętnie rozwiniętymi zmysłami smaku i dotyku, często w połączeniu z innymi umiejętnościami, np.: wykorzystaniem siły mięśni. Osoby biorące udział w "The Brain" potrafią m.in.: ekstremalnie szybko zapamiętać i dodać 100 cyfr, rozpoznać jednego ze stu jeden dalmatyńczyków tylko na podstawie wybranej łatki na grzbiecie, wyodrębniać różnicę między obrazkami pozornie identycznymi lub przejść bezbłędnie z zawiązanymi oczami przez gęstą sieć strumieni laserów. Swoje niesamowite i często nadnaturalne zdolności wykorzystują w różnych dziedzinach. Bohaterowie programu potrafią rozpoznać utwór tylko po samych krokach tancerzy, określić 100 rodzajów piwa, jako wskazówkę mając jedynie ich smak, czy też odgadnąć po usłyszanym odgłosie gatunek każdego ptaka. Uczestnicy "The Brain" podejmują wyzwanie w studiu na oczach publiczności oraz jury, którzy wspólnie będą decydować, kto zwycięży. Co tydzień pięć nowych osób o genialnych umysłach będzie walczyć o nagrodę pieniężną, ale wygrać może tylko jedna.

"The Brain" zdobył ogromną popularność w dziewięciu krajach na świecie: Niemczech, Francji, Chinach, Włoszech, Portugalii, Rosji, Brazylii, Hiszpanii oraz USA. W każdym z nich był hitem primetime’u. Premierowy odcinek francuskiej edycji "The Brain" był najchętniej oglądanym programem i przyciągnął ponad 5 milionów widzów. W Niemczech, gdzie miał swoją premierę w 2011 roku, stał się natychmiastowym liderem, do dziś powstały tam cztery serie odcinków specjalnych oraz edycja z dziećmi.

W styczniu 2016 roku amerykańska stacja FOX wyemitowała pilotażowy odcinek, który spotkał się z ogromnym entuzjazmem widowni i zapoczątkował produkcję tego formatu. Tym bardziej, że gospodarzem programu jest znany z roli w serialu "Dr House" - Kal Penn, a w jury zasiada m.in. Mike Tyson.

Format "The Brain" pochodzi z katalogu Endemol Shine Group i będzie składać się z ośmiu odcinków. Premiera programu już w marcu, w Telewizji Polsat.
#1 | Julek dnia 16.01.17 20:11
Format wygląda dość ciekawie, więc nie zdziwię się, jak Polsatowi uda się kolejne świetne show przygotować. A przyznam szczerze, że chętnie pooglądam, bo lubię, jak mnie ludzie potrafią czymś zadziwić. A tego się właśnie można będzie po uczestnikach spodziewać.
#2 | Łukasz dnia 17.01.17 13:56
Faktycznie zobaczymy czy w tej dziedzinie ludzie też mogą konkurować - pewnie mogą. Dobrze, że nie jest to kolejne show śpiewająco - tańczące, bo tego to już w TV trochę za dużo, ale Polsat wie co robi i szuka nowych kierunków dla swoich programów.
#3 | Rezik dnia 17.01.17 19:03
Wiosenne show ma szanse na spora popularność. Polsat znów będzie królować na wiosnę.
#4 | Piwosz dnia 03.02.17 21:44
Kurcze - najbardziej mnie te 100 rodzajów piwa zainspirowało, chciałbym tyle popróbować za jednym razem, żeby je rozpoznać.
Ale na poważnie - ciekawy program się zapowiada i jak już pisał Łukasz - dobrze, że nie śpiewający Uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający