Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

NORDISK ROZPOCZĄŁ ŚWIADCZENIE USŁUG W TECHNOLOGII CDMA DLA PUWDrukuj

Plus
Nordisk Polska należący do Polkomtelu, operatora sieci Plus, podpisał umowę z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim na świadczenie usług cyfrowej łączności dyspozytorskiej.

W ramach umowy Nordisk wykonał instalację konsol dyspozytorskich oraz przekazał aktywne terminale. Terminale i konsole dyspozytorskie będą wykorzystywane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego (dyspozytornie oraz karetki pogotowia).

Wcześniej Nordisk aktywnie uczestniczył w zapewnieniu łączności podczas Światowych Dni Młodzieży. Na potrzeby ŚDM 2016 Nordisk Polska zapewnił usługi wynajmu ok. 1600 sztuk terminali łączności dyspozytorskiej dla wielu instytucji i służb obsługujących organizację i zabezpieczenie ŚDM 2016. W ramach ustaleń wdrożeniowych wspólnie z klientami CDMA wypracowano optymalny dla nich model działania usługi, podziału flot na grupy funkcyjne oraz przyporządkowanie dodatkowych usług i priorytetów dla poszczególnych użytkowników terminali.

Łączność CDMA i Zamknięty System Dyspozytorski sprawdziły się wzorowo w czasie wizyty papieża Franciszka w Polsce. Wszyscy klienci CDMA, którzy korzystali ze specjalnej łączności CDMA, potwierdzili jej skuteczność i szybkość komunikacji oraz elastyczność przy konfiguracji. Nordisk Polska otrzymał również wysokie oceny za wiedzę, zaangażowanie i szybkość działania swoich pracowników (konfiguracja terminali CDMA dla klientów, wsparcie przy szkoleniach z panelu dyspozytora, realizacja zgłoszeń od klientów CDMA). Klienci CDMA ze ŚDM potwierdzili, że łączność CDMA (sieć niepubliczna, zamknięta) i Zamknięty System Dyspozytorski jest bezpiecznym i skutecznym narzędziem komunikacji na wydarzenia i spotkania o tak dużej skali oraz formacie.

Nordisk jest otwarty na współpracę z kolejnymi podmiotami, w tym służbami administracji państwowej, w celu zapewnienia niezawodnej łączności, niezależnej od komercyjnych sieci komórkowych.
#1 | Grzechu dnia 18.02.17 15:09
Bardzo dobrze, że Plus angażuje się w takie tematy, tym bardziej, że ma już doświadczenia z numerami pomocowymi w górach i nad morzem.
#2 | Boris dnia 27.02.17 05:48
Kolejna nowa ciekawa usługa w Plusie, a skoro ten typ łączności się sprawdził to należy go upowszechnić.
#3 | Piotrowski dnia 27.02.17 15:19
Plus lubi zaskokiwać, zawsze starają się zaoferować coś niespodziewanego, a potem się okazuje, że ich poszukiwania na rynku są owocne i produkt jest chętnie kupowany.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający