Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"TANIEC Z GWIAZDAMI" Z NAPISAMI DLA NIESŁYSZĄCYCHDrukuj

Dancing with the stars. Taniec z gwiazdamiTelewizja Polsat zapewni osobom niesłyszącym możliwość pełnego kibicowania Iwonie Cichosz w programie "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami". Iwona Cichosz, Miss Świata Osób Niesłyszących 2016 roku jest jedną z bohaterek najnowszej edycji "Tańca z gwiazdami" emitowanego co piątek w Polsacie.

Nina Terentiew, członek zarządu i dyrektor ds. programowych Telewizji Polsat, powiedziała:
"Iwona stała się symbolem przezwyciężania największych i najpotężniejszych barier, a także przykładem dla całego środowiska osób Niesłyszących w Polsce. Aby umożliwić jej fanom, w tym wszystkim niesłyszącym możliwość pełnego udziału w oglądaniu i emocjonowaniu się jej występami, Telewizja Polsat jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić napisy w audycji rozrywkowej »na żywo«."
Zostały już przeprowadzone testy techniczne tego rozwiązania, a także przekazane dodatkowe środki finansowe w celu pokrycia wyższych kosztów wynikających z wprowadzenia napisów do audycji "na żywo". Jest to wyjątkowa sytuacja i odpowiedź na - między innymi - prośbę Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Telewizji Polsat, stwierdził:
"Telewizja Polsat zdecydowała się na ten krok i traktuje to jako element realizacji misji publicznej. Żadna telewizja w Polsce nie wprowadziła wcześniej napisów do audycji rozrywkowej realizowanej »na żywo«. Dla nas, jako stacji komercyjnej jest to bez wątpienia powód do dumy, że jesteśmy pionierem i liderem tego typu rozwiązań w Polsce."
Aby w najbliższy piątek móc oglądać program "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami" z napisami, należy wybrać odpowiedni przycisk na pilocie lub stronę 778 Gazety Tv Polsat. Rozwiązanie zostało przygotowane w ostatnich dniach przy współpracy z zespołem Dostępni.eu. Napisy powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy.
#1 | Michal Juskowiak dnia 08.03.17 15:36
Bardzo ładny gest ze strony Polsatu.Brawo
#2 | Daniel dnia 16.03.17 18:58
też się z tym mogę zgodzić - Niedosłyszący zgłosili uwagę i Polsat praktycznie od razu wyszedł naprzeciw im oczekiwaniom. To się nazywa modelowa obsługa!
#3 | Bastek dnia 17.03.17 21:56
Świetny pomysł. Dla niesłyszących to jest genialne rozwiązanie, a dla słyszących przecież to żadne uniedogodnienie. Polsat ładnie tu pogłówkował i wysłuchał swoich widzów!

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający