Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

OŚWIADCZENIE CP WS. PROJEKTU NOWEJ USTAWY ABONAMENTOWEJDrukuj

Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat wydał oświadczenie w sprawie projektu nowej ustawy abonamentowej. Treść komunikatu publikujemy poniżej.


Oświadczenie Cyfrowego Polsatu:
"Cyfrowy Polsat od wielu lat wspiera ideę finansowania mediów publicznych z opłat abonamentowych uiszczanych przez wszystkie podmioty wymienione w obecnie obowiązującej ustawie o opłatach abonamentowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu reklamy jako źródła przychodu mediów publicznych.

Media publiczne powinny być więc finansowane wyłącznie z opłat abonamentowych uiszczanych przez wszystkich odbiorców radia i telewizji, tak aby realizowały one jedynie cele związane z misją publiczną. Odpowiednie bazy danych, które mogą być podstawą do powszechności płacenia abonamentu, są w posiadaniu organów państwa. Natomiast projekt przedstawiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wspiera powszechności płacenia abonamentu, gdyż wprowadza rozwiązanie, które traktuje obywateli w sposób wybiórczy i ma dotyczyć tylko części społeczeństwa.

Dotychczasowa niemoc instytucji zobowiązanych do poboru abonamentu ma zostać zastąpiona nakazem przekazania przez dystrybutorów płatnej telewizji danych osobowych swoich klientów Poczcie Polskiej SA. Uznajemy taką propozycję zmian legislacyjnych za niezgodną z zasadą konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa, a ujawnienie chronionych danych osobowych klientów płatnej telewizji za naruszającą ich prawa konsumenckie i osobiste.

Osiągnięcie konsensusu rynkowego w sprawie przyjęcia rozwiązań nowej ustawy abonamentowej uważamy za stosunkowo proste, pod warunkiem stosowania tych samych reguł wobec wszystkich obywateli, bez rozróżniania, czy są klientami sieci kablowych, platform satelitarnych, platform internetowych czy też naziemnej telewizji cyfrowej.

Treść oświadczenia dostępna jest na stronie www.grupapolsat.pl oraz w Gazecie TV Polsat na stronie 104."
#1 | Michal Juskowiak dnia 09.03.17 17:43
Bardzo dobre stanowisko Cyfrowego Polsatu w tej kwestii. Uśmiech
Moim zdaniem, jak TVP chce abonament ściągać z obywateli, to powinna zrezygnować z reklam.
#2 | Furman dnia 09.03.17 18:14
Szacun dla CP za to oświadczenie!
ja już miałem w zamiarze poinforować CP że jeżeli przekażą moje dane obcej firmie zerwę w trybie natychmiastowym umowę z winy CP,ale widzę że jednak są tam ludzie,którzy mają rozum we łbie a nie kaczym kuprze.
#3 | jeszcze abonent dnia 09.03.17 21:25
mam nadzieje że CP uzgodnia z innymi operatorami WSPÓLNE stanowisko w którym porusza między innymi RÓWNE TRAKTOWANIE WSZYSTKICH OBYWATELI. Chodzi między innymi o fakt że według proponowanej ustawy TYLKO operatorzy ,SAT i KABLOWI musza przekazac dane personalne swoich ab.A co z osobami którzy nie korzystaja z tych usług? Oni nie beda płacic przez najblizsze co najmniej ...KILKANAŚCIE miesiecy. A jeżeli UE zawetuje że Abonament od PIT-u nie może być pobierany? I najwazniejsze dlaczego abonament ma wynosic 24 zł do czasu aż wprowadza go od tzw. PIT-u /póżniej 6-8 zł/, czy nie może byc od razu 6 zł?. Jeżeli państwo przekażenie dane osobowe PP składam wypowiedzenie !!! nie zamierzam z telewizje płacic prawie 90 zł.
#4 | Mati dnia 12.03.17 10:00
Mam nadzieję że to stanowisko utrzymacie inaczej abonenci będą wam uciekali. Ja osobiście nie oglądam TVP i jest mi do niczego nie potrzebna , płace za to co chce oglądać.
#5 | Piotrek dnia 16.03.17 18:56
Bardzo pozytywne dizałanie (o ile za słowami pójdzie działanie) cyfrowego Polsatu. Pokazują, zresztą nie pierwszy raz, że klient jest dla nich sprawą priorytetową!

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający