Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"WOŁYŃ" WOJCIECHA SMARZOWSKIEGO I INNE POLSKIE TYTUŁY W IPLIDrukuj

IPLAWidzowie telewizji internetowej IPLA mogą już obejrzeć wielkiego zwycięzcę ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni – "Ostatnią rodzinę" Jana P. Matuszyńskiego. Wkrótce w ofercie także inne polskie tytuły: "Wołyń", "Prosta historia o morderstwie" i "Wszystkie nieprzespane noce".

"Ostatnia rodzina" jest zaproszeniem do poznania niezwykłego świata Zdzisława Beksińskiego, jednego z najbardziej charakterystycznych artystów XX wieku oraz jego rodziny - syna Tomasza, kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza filmowego, mającego duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, oraz żony Zofii. Akcja filmu rozpoczyna się w 1977 roku i ukazuje historię rozgrywającą się na przestrzeni 28 lat. "Ostatnia rodzina" zdobyła aż 9 nagród podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, w tym dla najlepszego filmu oraz za najlepsze pierwszoplanowe role główne dla Andrzeja Seweryna i Aleksandry Koniecznej. Film otrzymał również 10 nominacji do Orłów – nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową.

"Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego oparty jest na motywach zbioru opowiadań pt. "Nienawiść" Stanisława Srokowskiego. Akcja tego przełomowego i do bólu prawdziwego filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku i ukazuje, jak zmieniło się życie mieszkańców małej wioski po okupacji sowieckiej oraz późniejszym niemieckim ataku na ZSRR. Produkcja najdroższego, jak do tej pory, obrazu Smarzowskiego trwała aż 80 dni zdjęciowych i została doceniona podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz przez Polską Akademię Filmową. W ukazującej tragedię Wołynia superprodukcji wystąpili: Arkadiusz Jakubik, Izabela Kuna, Michalina Łabacz oraz Jacek Braciak.

Trzymająca w napięciu i pełna zaskakujących zwrotów akcji "Prosta historia o morderstwie" to opowieść o rodzinie, w której zło i kłamstwo są na porządku dziennym. Roman jest zamieszanym w nielegalne interesy funkcjonariuszem policji, który w domu zamienia się w porywczego i agresywnego despotę. Kiedy zostaje zamordowany, głównym podejrzanym staje się jego syn, również funkcjonariusz policji. W ukazującym społeczne problemy kryminale Arkadiusza Jakubika wystąpili Andrzej Chyra, Kinga Preis oraz Filip Pławiak.

Nagrodzony za Najlepszą Reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sundance oraz Nagrodą Publiczności na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, nowy film Michała Marczaka "Wszystkie nieprzespane noce" ukazuje niezwykłą pasję młodości. Kiedy Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną rzuca się w szalony wir nocnego życia i niezobowiązującej zabawy. Pulsujący w rytmie uczuć i muzyki dokumentalizowany dramat oprócz całonocnych zabaw pokazuje także marzenia, frustracje i lęki szukających własnego "ja" młodych ludzi.
#1 | Mateusz dnia 15.03.17 20:40
Bardzo fajny pakiet filmów dorzucili. Wołyń już od dłuższego czasu chciałem obiejrzeć, ale jak już miało dojść do czegoś, to zawsze coś się działo i nic w efekcie się nie udawało. No a z taką iplą to już musi się udać.
#2 | Janusz dnia 16.03.17 19:05
No, nie tylko Wołyń. praktycznie każdy z tych podanych tytułów jest na mojej liście filmów do obejrzenia. I mniej więcej ale głównie po to korzystam z ipli.
#3 | Derwisz dnia 18.03.17 17:48
Super sprawa, że poleci Wołyń. Dzięki polsatowi Ipla bardzo dobrze się rozwija.
#4 | Melgon dnia 19.03.17 11:13
Coraz bardziej się przekonuje do Ipli. Spory progres przez ostatnie lata zrobili. Świetna apka, dostęp przez dekoder no i masa materiałów. Jak dla mnie na ten moment jest to numer jeden wśród playerów internetowych.
#5 | Widz dnia 20.03.17 15:36
No to IPLA poszła w trudne kino - bardzo dobrze. Zawsze brakowało mi takich trudnych filmów w telewizji. Teraz będzie okazja, żeby na spokojnie obejrzeć coś naprawdę wartościowego.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający