Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

TVP Info HD w Cyfrowym Polsacie. TVP ABC i TVP Historia z nowych parametrów już na liścieDrukuj

Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat zamienił wersje kanału TVP Info. Stacja w jakości SD została zastąpiona przekazem w wysokiej rozdzielczości. Ponadto w dniu dzisiejszym Cyfrowy Polsat podmienił parametry techniczne dwóch innych kanałów Telewizji Polskiej - TVP ABC i TVP Historia, które kilka tygodni temu pojawiły się na nowym transponderze.

TVP Info HD niezmiennie melduje się na pozycji 65 na liście operatora. Wersja w standardowej jakości została przesunięta na kanał 965.

Parametry TVP Info HD:
Eutelsat Hot Bird 13E o częstotliwości 10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK).

Warto też dodać, że zarówno TVP Info SD, jak TVP Info HD nadają na tym samym transponderze, który został już przełączony do standardu DVB-S2.

Cyfrowy Polsat zaktualizował również parametry TVP ABC (poz. 95) i TVP Historia (poz. 106).

Parametry techniczne TVP ABC i TVP Historia:
Eutelsat Hot Bird 13°E o częstotliwości 10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK).
#1 | Jurek dnia 06.04.17 19:33
No, nie powiem, żeby tvp info było mi do czegokolwiek potrzebne, jak mam Polsat News. Ale znam takich, którzy się z obecności tej stacji w wersji HD ucieszą.
#2 | Kwinto dnia 06.04.17 20:32
Kolejna wersja hd programu to duży plus. Polsat powinien jeszcze zlikwidować duble bo ma już tylko dekodery w wersji HD.
#3 | Bartek dnia 07.04.17 15:02
I dobrze że się te nowe kanały w HD pojawiają. Może rzeczywiście w przypadku tvp info to nie robi różnicy Z przymrużeniem oka, ale takie tvp abc hd dla dzieciaków nie jest złe. I tu mogę przyklasnąć, bo moje dzieciaki lubią ten kanał.
#4 | Oglądacz dnia 12.04.17 08:33
I kolejne programy w wersji HD - nie będę się rozwodził jakie to kanały, bo żadnego z nich nie oglądam, ale cieszy, że Polsat idzie do przodu i zwiększa liczbę kanałów w wersji HD.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający